Alberts Bels: Zaudētā partijā Saskaņa pretiniekam var iegāzt ar šaha dēlīti pa galvu

0 komentāri

12. Saeimas vēlēšanas daudzi tā vai citādāk, piesaukdami drošību, sauc par vēlēšanām, kuras ir īpašas Latvijas neatkarībai. Pirms 12. Saeimas vēlēšanām iedzīvotāji tikai aicināti balsot par pārmaiņām valstī. Vēlēšanu rezultāti gan liecina, ka jaunā koalīcija iespējams krasi neatšķirsies no iepriekšējās. Jau ziņots, ka partija “Saskaņa” ieguva par 7 mandātiem mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās. “Dombura studijas” viesiem tiek vaicāts, vai pārmaiņas valstī varētu būt caur “Saskaņu”?

LNT raidījuma “Dombura studija” viesi: viens no latviešu literatūras spožākajiem prozaiķiem Alberts Bels un komponists Imants Kalniņš. 1990. gada 4. maijā, gan Kalniņš, gan Bels nobalsoja par Latvijas neatkarību. Nu viņiem ir dažādi viedokļi par Latviju – pēc vēlēšanām un nākotnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Imants Kalniņš norāda, ka Latvija līdz šim brīdim nav veiksmīgi pozicionējusies starptautiski. Visos šajos neatkarības gados, līdz pat šai dienai nav ticis pārvirzīts uz priekšu jautājums par Latvijas pilsoņiem nelatviešiem.

Komponists Imants Kalniņš 12. Saeimas vēlēšanu rezultātus komentējis kā pārsteidzošus. Atbildot uz jautājumu par pārmaiņām, vai tās varētu būt caur “Saskaņu”, Imants Kalniņš norāda: ”(..) visus šos gadus no tiešas piedalīšanās valsts pārvaldē, valsts politikā, valsts tautsaimniecībā, ir turēta malā milzīga iedzīvotāju, milzīga valsts pilsoņu daļa. Es ieskaitu tur arī nepilsoņus, jo uzskatu, ka nepilsoņu jautājums sen bija jānoņem no dienaskārtības. Bet šobrīd, runājot par Saeimas vēlēšanām, un par to daļu, kurus pārstāv “Saskaņa”, atkal mēs nonākam pie šīs, es teiktu, stulbās situācijas,  ka ar “Saskaņu” neviens koalīcijā nestrādās. Es neredzu nekādu racionālu argumentāciju, kādēļ tas nevar tikt un netiek darīts.”

Savukārt rakstnieks Alberts Bels norāda: ””Saskaņa” ir tāds spēlētājs, kurš, pazaudējis šaha partiju, var pēc brītiņa iegāzt tam pretiniekam, kas viņu uzvarējis, ar šaha dēlīti pa galvu. Un to mēs redzējām valodas referendumā. Tas bija sitiens ar šaha dēlīti pa galvu, un galvenais bija tas aizvainojums, ka mēs netiekam valdībā. Tāpēc visi ir piesardzīgi par “Saskaņas” iespējām. Bet es teikšu, ka “Saskaņa” savu publisko tēlu ir ļoti uzlabojusi, lai gan viņa savu skaitu ir pazaudējusi, bet publiskais tēls tai ir uzlabojies, un, ja viņi tiešām strādās sociāldemokrātijas virzienā un veidos šo partiju kā sociāldemokrātisku, nevis kā etnisku partiju, domāju, ka viņiem ir reālas cerības, varbūt pat tikt valdībā kādā pusposmā tagad, bet es domāju, ka šinī brīdī te ir ārkārtīgi skaidri spēku samēri.”

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas