Āboltiņa: valstī ir konstitucionālā krīze, apdraudēta valdības stabilitāte

0 komentāri

Bēgļu jautājuma dēļ valstī ir iestājusies konstitucionālā krīze, kas var apdraudēt valdības stabilitāti, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni sacīja Ministru prezidentes partijas Vienotība priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Prezidents šodien sācis konsultācijas ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem par bēgļu tēmu. Papildu bēgļu uzņemšanu atbalsta Vienotība, bet pret to iestājas pārējās divas valdības partijas – Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība. Āboltiņa izteica cerību, ka prezidenta iesaistīšanās atrisinās šīs domstarpības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Solvita Āboltiņa:

Savā ziņā ir iestājusies konstitucionāla krīze, jo valdība, kurai ir parlamenta vairākums, nespēj pieņemt lēmumu jautājumā, kas ir svarīgs. Līdz ar to Latvija ir palikusi viena pati Eiropas Savienībā ar savu pozīciju. Valdības stabilitāte ir apdraudēta, bet ir jāsaprot politiķiem un arī prezidentam šo lēmumu un to, ka valdības krišana nevar atrisināt bēgļu jautājumu. Tieši tāpēc prezidents ir izvēlējies runāt ar visām Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām, lai saprastu, neatkarīgi no tā, vai šī valdība turpina strādāt, vai kāda cita valdība, šie jautājumi būs jārisina Latvijai.

Vējonis turpinās tikties ar Saeimā pārstāvētajām partijām arī rīt un pēc tam nāks klajā ar paziņojumu un secinājumiem. Pagājušajā nedēļā valdošās partijas tā arī nespēja panākt vienotu pozīciju jautājumā par papildu 526 bēgļu uzņemšanu Latvijā, ko paredz Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera piedāvātais plāns.

Tādējādi Latvija ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kam par bēgļu tēmu nav pozīcijas šodien notiekošajā Eiropas Savienības iekšlietu ministru ārkārtas sapulcē, kur šis jautājums tiek pārrunāts.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis uz Eiropas Savienības ministru sapulci neieradās, un viņa vietā Latvijas pozīciju pārstāvēs Latvijas pārstāvniecības Eiropas Savienībā vadītāja Ilze Juhansone.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas