Āboltiņa asi kritizē Mūrnieces 18. novembra runu; atsevišķus fragmentus sauc par meliem

5 komentāri

Saeimā lielu ažiotāžu izraisījusi parlamenta priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces uzruna valsts svētkos. Daudzi Vienotības deputāti un Saskaņas frakcija norāda, ka Mūrniece uzstājusies kā Nacionālās apvienības pārstāve, nevis Saeimas spīkere.

Visasāk reaģējusi Mūrnieces priekštece šai amatā – Vienotības Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa, kura atsevišķus runas fragmentus nosauca par meliem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mūrnieci metas aizstāvēt partijas biedri, vienlaikus gan neizslēdzot, ka drīzumā var sekot mēģinājumi panākt Saeimas spīkeres nomaiņu.

Latvijas proklamēšanas 97. gadadienai veltītājā svinīgajā runā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece asus pārmetumus veltīja iekšējās drošības struktūrām.

Ināra Mūrniece

Drošības dienesti trenkā cilvēku, kurš salauzis slotas kātu, bet izliekas neredzam Maidana izstādes demolēšanu.

Mūrniece turpināja, ka politiķiem ir jāsper izlēmīgāki soļi saliedētākas nācijas veidošanā. Vēl joprojām pastāv etniski sadalītas skolas. Politiķi nedrīkstot ignorēt sabiedrības domas, lemjot par patvēruma meklētāju uzņemšanu. Viņa uzteica dažas sabiedriskas organizācijas, piemēram, Ziedot.lv, un aicināja politiķus ņemt no tām piemēru.

Lai gan neapmierinātību par Mūrnieces runu pauda daudzi deputāti un skābu seju demonstrēja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, visskaļāk savu neapmierinātību demonstrēja Vienotības Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija šai strīdā neiejaucas. Tikmēr lielākās opozīcijas partijas Saskaņas deputāti norāda, ka viņi grib panākt Mūrnieces nomaiņu. Partijas Saskaņa deputāti neizslēdz, ka Vienotība to mēģinās darīt decembrī. Pēc budžeta apstiprināšanas arī aktualizēšoties jautājums par Laimdotas Straujumas valdības krišanu.

5 komentāri

TOP komentāri

 • Protams
  +4

  Protams

  Patiesa un atklāta runa. Protams, varas murmuļiem ne visai glaimojoša.

  20.11.2015 03:33

 • ES
  +3

  ES

  S.Āboltiņai, kas ar viltibu un nekaunību iekluva Saeimā, vispār būtu jāklusē, lai vēl vairāk nesagrautu savas partijas imidžu.Par ZZS attieksmi runājot, man kauns, ka ilgus gadus par viniem balsoju, jo pašlaik viņi gaida, lai redzētu, uz kuru pusi viedokļi nosvērsies, lai zinātu, kam piekrist.Sava viedokļa pašiem nav.Agrāk bija deputāti ar stingrāku mugurkaulu.

  21.11.2015 17:52

 • Jānis Ozolins
  +2

  Jānis Ozolins

  Ļoti iedvesmojoša, valsts svētkiem un šodienai piemērota uzstāšanās. Nevaru atrast nevienu izteikumu, Mūrnieces kundzes uzrunā, kuru Āboltiņa nosaukusi par "spļāvienu sejā".
  Varbūt arhibīskapa Vanaga sprediķis dievkalpojuma laikā 18.novembrī un Rundāles pils direktora Lancmaņa atbildes žurnālistam, raidījumā 1:1, arī bija spļāvieni sejā kādam? Ja kāds to tā izprot, tad tie nav Latvijas labvēļi.
  Paldies Mūrniecei, Vanagam un Lancmanim par skaidru valodu

  20.11.2015 21:11

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas