2016. gada budžetu Saeimā plāno iesniegt septembrī

0 komentāri

2016. gada budžeta likumprojektu Saeimā plānots iesniegt šā gada 30. septembrī, paredz šodien valdībā pieņemtais rīkojuma projekts par vidēja termiņa budžeta ietvara 2016., 2017. un 2018. gadam un valsts budžeta 2016. gadam sagatavošanas grafiku.

Tāpat rīkojuma projekts kā vienu no vidēja termiņa budžeta izstrādes procesa starpposmiem paredz Latvijas Stabilitātes programmas 2015.–2018. gadam izstrādi. Uz Stabilitātes programmas izstrādi tiek atjaunotas makroekonomisko rādītāju prognozes 2016., 2017. un 2018. gadam, specificēti vidēja termiņa vispārējās valdības budžeta mērķi un fiskālās politikas prioritātes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat tiek apzināts līdz šim paveiktais un definēti turpmākie soļi attiecībā uz strukturālo reformu īstenošanu.

Iepriekš finanšu ministrs Jānis Reirs (V) atzina, ka šā gada budžets, kā jau vēlēšanu gadā, tika pieņemts saspringtos termiņos, turpretī, sagatavojot 2016. gada budžetu, FM pieturēsies pie līdzsvarota grafika, kas ļaus valdībai laikus sākt sarunas ar sociālajiem partneriem.

“Ņemot vērā pieredzi, īpaši gribu aicināt ministrijas un citas centrālās valsts pārvaldes iestādes rūpīgi pārdomāt savus budžeta pieprasījumus nākamajam gadam. Nav pieļaujams, ka vien pāris mēnešus pēc budžeta apstiprināšanas saņemam pieprasījumus par dažāda veida papildu finansējuma nepieciešamību. Tāpat īpaši jāņem vērā būs ārējo faktoru ietekme uz ekonomisko situāciju valstī nākamgad un vidējā termiņā,” akcentēja Reirs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas