16. martā Rīgā notiks visi pašvaldībā pieteiktie pasākumi

0 komentāri

16. martā Rīgā notiks visi šai dienā pieteiktie pasākumi pie Brīvības pieminekļa, šodien lemts Rīgas pilsētas izpilddirektora sapulcē, kurā piedalījās gan pasākumu pieteicēji, gan valsts un pašvaldības drošības iestāžu pārstāvji.

Kā informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis, biedrība Latvijas Antinacistiskā komiteja mainījusi sava pasākuma laiku – no iepriekš pieteiktajiem plkst. 10.00 līdz 14.00 uz plkst. 13.00 līdz 14.00. Turklāt biedrība piekritusi šo pasākumu rīkot, neizmantojot skaņu pastiprinošas ierīces. Līdz ar to nepārklājas Latvijas Antinacistiskās komitejas pasākuma laiki ar biedrības Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa pieteikto pasākumu no plkst. 11.00 līdz 13.00.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ņemot vērā minēto, pašvaldībai saskaņā ar likumu Par sapulcēm un piketiem nav tiesību veikt kādas ierobežojošas darbības.

Biedrība Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa arī savstarpēji vienojās ar biedrību Nacionālo karavīru atbalstam par abu biedrību pasākumu vienlaicīgu norisi.

Savukārt nacionālradikālās biedrības Gustava Celmiņa centrs vadītājs un “pērkoņkrustiešu” ideoloģijas popularizētājs Igors Šiškins arī savstarpēji vienojās ar biedrību Nacionālo karavīru atbalstam, ka neiebilst pret viņa rīkoto pasākumu, ja tajā tikšot izmantoti tikai Baltijas valstu, kā arī Ukrainas un Baltkrievijas karogi.

Visos pasākumos kā ik gadu drošību nodrošinās Valsts un Rīgas pašvaldības policija.

Skaties foto no pērn notikušā gājiena:

Kā ziņots, 16. martā no plkst. 11.00 līdz 13.00 pašvaldībā pieteikts gājiens maršrutā Doma baznīca–Zirgu iela–Līvu laukums–Kaļķu iela–Brīvības bulvāris (Brīvības piemineklis). Pasākuma organizators ir biedrība Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa. Kā pasākuma mērķis minēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa pēc dievkalpojuma.

Plānotais dalībnieku skaits norādīts  – 100 cilvēki.

Savukārt 16. martā no plkst. 6.00 līdz 13.00 pašvaldībā pieteikta sapulce Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos. Pasākuma organizators ir biedrība Nacionālo karavīru atbalstam. Kā pasākuma mērķis norādīts – atgādināt par 1944. gada 16. martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un leģiona Otrā pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem. Plānotais dalībnieku skaits – 30.

Tikmēr no plkst. 13.00 līdz 14.00 pašvaldībā pieteikta sapulce/pikets Brīvības pieminekļa laukumā. Pasākuma organizators ir biedrība Latvijas Antinacistiskā komiteja. Kā pasākuma mērķis norādīta sapulce Waffen SS upuru piemiņai un par Waffen SS noziegumu attaisnošanas bīstamību.

Savukārt piketu pie Laimas pulksteņa no plkst. 11.00 līdz 13.00 pieteicis Šiškins. Viņš pasākuma pieteikumā norādījis, ka tas būs leģionāru piemiņas pasākums – izmantojot dažādu valstu karogus, plānots atveidot “miera jostu”. Plānots, ka piketā varētu piedalīties 20 cilvēki.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas