10 partijas valstij ir parādā gandrīz miljonu eiro

0 komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidzis politisko partiju un to apvienību 2014. gada pārskatu, saņemto biedru, iestāšanās naudu un dāvinājumu (ziedojumu) likumības un patiesuma pārbaudes. Pārbaudes rezultātā secināts, ka kopumā 10 politiskajām partijām ir parādsaistības saistībā ar KNAB pieņemtajiem lēmumiem par finanšu līdzekļu atmaksu par kopēju summu 987 113,93 eiro.

Lielāko daļu parādu veido savulaik populārā partija LPP/LC , kuras kopējā parādsaistību summa sasniedz 752 514,23 eiro. Tad seko partiju apvienība Par Labu Latviju, ar kopējo parāda apmēru 108 301,92 eiro. Trešā lielākā partija parādniece, pēc KNAB paustā ir Reformu partija, kuras parāds ir 77 216,35 eiro. Partiju parādnieku vidū atrodamas arī tādas partijas kā Dzimtene, Politiskā patriotiskā apvienība, Apvienotā sociāldemokrātiskā labklājības partija, Latvijas kalve, Tautas kontrole, Latvijas Apvienotā republikāņu partija, Bauskas rajona Nacionālā apvienība un Latvijas Nacionāli Demokrātiskā partija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kopumā 72 partijām un apvienībām bija jāiesniedz gada pārskati par 2014.gadu.

Par 2014.gadu pārskatus nav iesniegušas 10 politiskās partijas, par ko sniegtas prasības tiesā par attiecīgo politisko partiju darbības apturēšanu vai izbeigšanu. Šo partiju vai biedrību vidū ir: Mūsu zeme Par Neatkarīgu Latviju!, Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība, Sociālā Taisnīguma partija, Tautas kontrole, A8 partija, Par Dzimto Valodu!, Solidaritāte, Latvijas kustība, Latviešu Zemnieku Savienība, Osipova partija, Par Labu Latviju , Mūsu izvēle. Par 2014.gada pārskatu neiesniegšanu
KNAB ir sniedzis tiesā 4 prasības par politisko partiju darbības apturēšanu un 3 prasības par politisko partiju darbības izbeigšanu.

Par gada pārskatu iesniegšanas kārtības neievērošanu 9 gadījumos politiskās partijas ir sauktas pie administratīvās atbildības un tām uzlikti naudas sodi.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, 2014. gadā ir pieaudzis politiskajām partijām ziedoto finanšu līdzekļu apjoms līdz 5 214 015 EUR, kas skaidrojams ar to, ka 2014. gadā bija Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanas.

Ar pilnu KNAB ziņojumu par politisko partiju pārskatu 2014. gadā vari atrast šeit.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas