Policija šonedēļ nāks klajā ar jaunumiem Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā

0 komentāri
Policija šonedēļ nāks klajā ar jaunumiem Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā
FOTO: SCANPIX

Iespējamas jaunas apsūdzības Zolitūdes traģēdijas lietā. Valsts policija šonedēļ nāks klajā ar jaunumiem par paveikto šīs lietas izmeklēšanā.

Valsts policija šobrīd neprecizē dienu, kurā tas notiks, taču papildu informācija un jaunumi būšot. Aizdomās turētā statuss šajā lietā šobrīd ir piemērots piecām personām.

Viņu vidū ir uzņēmuma Re&Re būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš un būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš. Tāpat Zolitūdes lietā aizdomās tiek turēts arī sabrukušā lielveikala Maxima ekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvprojekta vadītājs Andris Kalinka un būvinženieris Ivars Sergets.

Vairāki Zolitūdes traģēdijā cietušie vēlreiz lūguši Valsts policijai pārkvalificēt traģēdijas krimināllietu, lai vainīgajiem draudētu bargāks sods, nekā to paredz pašreizējā sankcija.

Skaties.lv jau ziņoja, ka Zolitūdes traģēdijā cietušo pārstāvis Armands Smans atgādināja, ka pieteikumu par kriminālprocesa pārkvalificēšanu pēc diviem Krimināllikuma pantiem, veidojot kopību ar pantu, kas paredz atbildību par prettiesisku divu vai vairāku personu nonāvēšanu aiz neuzmanības, viņš iesniedzis jau pagājušā gada sākumā, taču tas tika noraidīts.

Gan iepriekš iesniegtā, gan arī šodienas pieteikuma pamatā ir apstāklis, ka pants par divu vai vairāku personu nonāvēšanu aiz neuzmanības paredz bargāku sankciju, nekā Krimināllikuma 239. panta otrā daļa redakcijā, kas bija spēkā 2013. gada 21. novembrī, proti, par būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā sabrukusi būve un ja tas izraisījis smagas sekas. Tas nozīmē, ka iepriekšminētais Krimināllikuma pants visā pilnībā nevar aptvert nodarījumu, kura rezultātā gāja bojā 54 cilvēki.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas