Policija atklāj detaļas, kā izdevies atrast Latvijā bāzēto naudas viltošanas iespiestuvi

0 komentāri

Policija atklāj detaļas, kā sadzītas pēdas diviem naudas viltotāju grupējumiem, kas bāzējušies Latvijā, bet augstā kvalitātē sadrukātās banknotes izplatījuši arī ASV un Anglijā. Cik ilgu laiku prasījusi noziedznieku izsekošana un kas tie ir par cilvēkiem?

Demonstrējot naudas kaudzi, policisti atklāj, ka jau 2014. gada rudenī par viltotu 100 dolāru naudas zīmju izplatīšanu tika aizturētas vairākas personas, taču pierādījumi naudas izcelsmei toreiz netika iegūti. Turpmāko gadu laikā atklājās, ka šāda tipa naudas zīmes izplatītas Latvijā, ASV un Anglijā.

Veicot analītisko darbu, tika sašaurināta iespējamās tipogrāfijas atrašanās vieta, konstatējot, ka tā atrodas Latvijā. Visbeidzot pirms divām nedēļām aizturētas septiņas personas.

Nelegālajā naudas iespiestuvē atradās speciāla aparatūra, kā arī naudas sagataves un sadrukāti 3,5 miljoni dolāru.

Likumsargi šodien atklāja, ka pērnā gada novembrī aizturēta arī 50 eiro banknošu viltotāju grupa, kas viltojusi naudu 200 tūkstošus eiro apmērā. Tā nav saistīta ar dolāru viltotājiem, taču arī šī tipogrāfija atradusies Rīgā, kāda uzņēmuma telpās. Abos gadījumos viltojumi bijuši kvalitatīvi un bez speciāla aprīkojuma grūti atšķirami no oriģinālām naudas zīmēm.

Pagaidām nav zināms, cik daudz viltotās naudaszīmes noziedzniekiem ir izdevies laist apgrozībā.

Latvijas Bankā pagaidām viltotās eiro banknotes nav atklātas, tomēr nav izslēgts, ka daļa viltoto banknošu joprojām ir apgrozībā.

Ja ekonomikai nekādu satricinājumu šādi viltojumi nevar nodarīt, tad iedzīvotājiem, kuru maciņā nonāk viltota nauda, tas var būt nepatīkams atklājums.

Atklātie 3,5 miljoni ASV dolāri ir lielākais konstatētais viltotas naudas daudzums Latvijas vēsturē. Policija turpina pirmstiesas izmeklēšanu.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas