Ogrē sirreāla aina: palu ūdeņi, vientulīgas suņu rejas un pamestas mājas

0 komentāri

Plūdu skartajā zonā Ogrē ceturtdien vērojams sirreāls skats – palu ūdeņu privātmāju rajonā ir tikpat daudz, cik vakar, taču mājas tagad ir pamestas un klusas, vienīgi kaut kur tālumā rej suņi. No ūdens rēgojas nogrimušas automašīnas, apkārt peld atkritumi un plunčājas pīles, no Ogres ziņo TV3 Ziņu žurnālists Guntis Meisters.

Lūk, kā ceturtdienas rītā izskatījās plūdu pārņemtajā Ogrē:

Sekojiet notikumu attīstībai Ogrē portālā Skaties.lv!

Naktī no trešdienas uz ceturtdienu, 16. oktobri, plūdu pārņemtajā Ogrē visu nakti strādāja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji. Lai arī visu nakti lija, ceturtdienas rītā ap plkst. 7.00 ūdens līmenis bija samazinājies par septiņiem centimetriem, raidījumā 900 sekundes stāstīja VUGD Ogres daļas komandieris Arturs Umulis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šādu rezultātu izdevās panākt, jo nakts laikā tika uzstādīti trīs lieljaudas ūdenssūkņi, kuru darbs acīmredzot devis rezultātu.

Kopumā applūdušas aptuveni 150 mājas Ogrē.

Ogres mērs Artūrs Mangulis:

Pašlaik svarīgi ir tas, ka valsts apstiprina ārkārtas stāvokli Ogrē, un lai mēs varam bez iepirkumu izsludināšanas veikt dažādus iepirkumus, piemēram, iegādāties smiltis utt.

A. Mangulis arī sacīja, ka ceturtdien no putna lidojuma tiks apzināta plūdu skartā teritorija. Tāpat ir izveidota komisija, kas novērtēs plūdu radīto zaudējumu apmēru katrā mājā. Ogres pašvaldība zaudējumus atlīdzināt prasīs valstij, sacīja A. Mangulis.

Aizvadītajā naktī neviens cilvēks nav evakuēts. Glābēji un Nacionālie bruņotie spēki apseko mājās palikušo ogrēniešu mājas, lai pārliecinātos, ka neviens nav mainījis domas un nevēlas pamest plūdu skarto teritoriju.

Trešdien, 15. oktobrī, Ogres novada dome ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu izsludināt ārkārtas situāciju gan Ogrē, gan visā novadā. Ārkārtas situācija visā novadā izsludināta, jo ne tikai Ogrē un Pārogrē, bet arī citur novadā plūdi izraisījuši izskalojumus un nogruvumus.

Līdz šim no plūdu skartajām vietām evakuēti septiņi cilvēki, visi nogādāti sauszemē, taču neviens no viņiem nav devies uz pašvaldības nodrošināto evakuācijas vietu Slimnīcas ielā 2.

Apsekotas ir jau 120 mājas, turpinās ūdens līmeņa novērošana.

Kā ziņots, trešdien no plūdu teritorijas evakuēta vēl viena sieviete un divi suņi. Līdz ar to kopumā evakuēti septiņi cilvēki un trīs suņi. Savukārt vēl astoņi cilvēki atrodas plūdu bīstamajā teritorijā, taču no evakuācijas ir atteikušies.

Kā pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere, ūdens līmenis Urgas upē cēlies par aptuveni diviem metriem. Kopumā applūdušas 50 privātmājas.

Šodien Ogrē darbu ir sācis augstas veiktspējas sūknēšanas modulis BaltFloodCombat, kas spēj īsā laikā pārsūknēt lielu daudzumu ūdens. Plkst. 12.00 Ogres novada pašvaldība sasauca Civilās aizsardzības komisiju un nolēma iesaistīt Nacionālos bruņotos spēkus, kā arī pašvaldībai veikt pārrunas ar Zemkopības ministriju. Tāpat tika lemts piesaistīt augstas veiktspējas sūknēšanas moduli BaltFloodCombat un mobilizēt VUGD.

Plānots, ka sūknēšanas darbi notiks kopumā trīs vietās. Vienā no tām darbosies pašvaldības rīcībā esošie sūkņi, otrā – BaltFloodCombat sūkņi, bet trešajā – Zemgales reģionālās brigādes plūdu modulis.

Kā iepriekš skaidroja SIA Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi (ZMNĪ) Meliorācijas departamenta vadītājs Edgars Griķītis, iepriekšējās diennakts situācija Ogrē, strauji pārplūstot Urgas upītei, vērtējama kā ārkārtas un nekontrolējama, savukārt ūdens noteci no applūdušās teritorijas traucēja un kavēja krūmu un ūdensaugu aizaugums, kā arī iedzīvotāju uzbūvētie tiltiņi.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas