Papildināta (plkst. 20:00) – Pirmo reizi Latvijas vēsturē gaisa temperatūra pārsniedz +37 grādu atzīmi

0 komentāri

Gaisa temperatūrai pārsniedzot +37 grādu pēc Celsija atzīmi, pirmdien Ventspilī lauzts kārtējais absolūtais maksimālās gaisa temperatūras rekords Latvijā, pavēstījuši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) pārstāvji.

Pirmdien, ap plkst. trijiem pēcpusdienā, gaisa temperatūra Ventspilī sasniedza +37,2 grādu pēc Clesija atzīmi. Galvaspilsētā ap pēc plkst. trijiem sasniedza +32,3 grādus pēc Celsija, bet vēl vēlāk = 37,8 grādus pēc Celsija, liecina LVĢMC informācija.

Svētdien fiksētais rekords bija +36,7 grādi, savukārt pirmdien, ap plkst. vieniem pēcpusdienā, gaisa temperatūras stabiņš bija pakāpies līdz +36,9 grādu pēc Celsija atzīmei.

Līdz vakardienai augstākā gaisa temperatūra bija reģistrēta 1943.gada 4.augustā Daugavpilī, kad gaiss bija iesilis līdz plus 36,4 grādiem.

Pirmdien daudzviet Latvijā varētu tikt pie jauniem karstuma rekordiem, LNT raidījumā “900 sekundes” atzina sinoptiķe Laura Krūmiņa. Vēsāk varētu kļūt nedēļas otrajā pusē, tomēr gaisa temperatūras stabiņš daudzviet Latvijas teritorijā nenoslīdēs zem +30 grādu atzīmes, viņa stāstīja.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas