Pils laukumu gaida ievērojama pārbūve, bet kas notiks ar tajā augošajiem kokiem?

0 komentāri

Kaislības arvien nerimst ap liepām Pils laukumā. Lēmums par to saglabāšanu vai nociršanu kārtējo reizi atlikts, taču tagad spriests nevis par desmit koku nociršanu, bet gan par četru. Neskatoties uz spriedumu, Pils laukumu gaida nopietna pārbūve, ko arhitekti vēlas padarīt par monumentālu pulcēšanās un svētku svinību vietu.

Par koku likteni Rīgas pils pakājē jālemj Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai un šodien tā nepilnā sastāvā devās izbraukuma sēdē, lai klātienē apsekotu katras simtgadīgās liepas stāvokli. Lēmuma pieņemšana gan kārtējo reizi atlikta uz nākamo nedēļu, bet izskanēja viedoklis, ka kokus varētu saglabāt laukuma pārbūves projektā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vjačeslavs Stepaņenko, Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas priekšsēdis (GKR)

Mans personīgais viedoklis, ka visi šie koki ir saglabājami. Bet es esmu viens no komisijas un negribu pārējiem komisijas locekļiem uzspiest savu viedokli, kaut esmu šīs komisijas priekšsēdētājs.

Pils laukuma pārbūves arhitekti aizvien uzstāj uz koku nociršanu, bet nu desmit koku vietā runāts par četriem.

Laukumu izmainīs līdz nepazīšanai

Pamatīgākās skvēra pārmaiņas iecerētas tieši laukuma vidū. Pēc ainavu arhitektu redzējuma, laukuma vidū būtu ar granītu bruģēts segums, kura centrā atrastos tēlnieka Gļeba Panteļejeva radīts mākslas darbs. Šī laukuma daļa kalpotu kā ērta pulcēšanās vieta.

Laukums tiktu veidots koka izskatā – tā saknes sakņotos Vecrīgas vēsturē, bet zari tiektos uz nākotni un Daugavu. Koku puduri tuvāk Vanšu tiltam plānots papildināt ar skulptūrām, bet piegulošā Citadeles iela automašīnām tiktu slēgta.

Ilze Rukšāne, ainavu arhitekte

Daļa koku tiek saglabāti. Ideja tāda, ka paveram skata perspektīvas gan uz banku, gan nākamgad renovējamo Rakstniecības muzeju.

Tomēr dabas aktīvisti stingri uzstāj, ka arī šos četrus kokus vajadzētu saglabāt, īpaši tāpēc, ka Vecrīgā lielu koku palikuši maz.

Elita Kalniņa, Vides aizsardzības kluba viceprezidente

Tad Bastejkalnā nocērt un vēl citur. Kur iestāda? Iestāda mikrorajonos, bet centrā. Rīgas dome lielās, ka iekārto jaunus parkus. Kad prasu, kur, atbild Grīziņkalnā, Miera dārzu. Tie visi ir esoši parki, kas vienkārši ir uzlaboti.

Koku aizstāvji ir optimistiski noskaņoti – ja reiz šos kokus izdevās nosargāt jau pirms vairākiem gadiem, arī šoreiz tas izdosies.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas