Pils laukums apsekots, bet lēmums par liepu nociršanu aizvien nav pieņemts

0 komentāri

Šodien Apstādīšanas saglabāšanas komisija devās apsekot Pils laukuma koku stāvokli un pieņemt lēmumu par to turpmāko likteni. Laukums tika apsekots, bet lēmums par liepu nākotni tā arī netika pieņemts.

Jau iepriekš ziņojām, ka pie Rīgas pils tika plānots izcirst desmit liepas. Šāda rīcība tika pamatota ar to, ka daļa liepu ir neveselas, bet pārējās traucē pārbūves plāniem, kā arī neatbilst Valsts prezidenta ceremoniju protokola prasībām. Prezidenta kancelejā gan šādu pamatojumu nesaprata, jo koki darbam netraucē.
Rīgas pilsētas būvvaldē sabiedriskās apspiešanas laikā tika saņemti 58 viedokļi, un šobrīd tie vēl tiek apkopoti. Kategorisku iebildumu vēstuli Rīgas domei nosūtīja arī Vecrīgas iedzīvotāji, norādot, ka koki pasargā no putekļiem un izplūdes gāzēm no Vanšu tilta. Ar šādiem argumentiem kokus aizstāv arī Vides aizsardzības klubs.
Daudzgadīgās liepas Rīgas pašvaldība jau bija iecerējusi nocirst 2010. gadā, bet toreiz sabiedrības protestu dēļ plānus nerealizēja. Tagad atkal tika apsvērta šo koku nociršana.

FOTO

Plašāk par Pils laukuma liepām skaties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas