Pils laukums apsekots, bet lēmums par liepu nociršanu aizvien nav pieņemts

0 komentāri
Pils laukums apsekots, bet lēmums par liepu nociršanu aizvien nav pieņemts

Šodien Apstādīšanas saglabāšanas komisija devās apsekot Pils laukuma koku stāvokli un pieņemt lēmumu par to turpmāko likteni. Laukums tika apsekots, bet lēmums par liepu nākotni tā arī netika pieņemts.

Jau iepriekš ziņojām, ka pie Rīgas pils tika plānots izcirst desmit liepas. Šāda rīcība tika pamatota ar to, ka daļa liepu ir neveselas, bet pārējās traucē pārbūves plāniem, kā arī neatbilst Valsts prezidenta ceremoniju protokola prasībām. Prezidenta kancelejā gan šādu pamatojumu nesaprata, jo koki darbam netraucē.
Rīgas pilsētas būvvaldē sabiedriskās apspiešanas laikā tika saņemti 58 viedokļi, un šobrīd tie vēl tiek apkopoti. Kategorisku iebildumu vēstuli Rīgas domei nosūtīja arī Vecrīgas iedzīvotāji, norādot, ka koki pasargā no putekļiem un izplūdes gāzēm no Vanšu tilta. Ar šādiem argumentiem kokus aizstāv arī Vides aizsardzības klubs.
Daudzgadīgās liepas Rīgas pašvaldība jau bija iecerējusi nocirst 2010. gadā, bet toreiz sabiedrības protestu dēļ plānus nerealizēja. Tagad atkal tika apsvērta šo koku nociršana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

FOTO

Plašāk par Pils laukuma liepām skaties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas