Piesārņotajā Šlokenbekas ezerā daļa zivju tomēr izdzīvojušas

0 komentāri

Lai gan situācija Šlokenbekas ezerā pie Tukuma turpina uzlaboties, piesārņojums ūdenstilpnē joprojām nonāk. Vides dienests šodien nācis klajā ar analīžu rezultātiem. Tie apliecina, ka piesārņojumu izraisījusi pilsētas attīrīšanas stacija, kas nespēj tikt galā ar slodzi. Tikmēr uzņēmums, kas vainojams pārmērīgā stacijas noslogošanā, joprojām tiek meklēts.

Jau apritējusi nedēļa, kopš Šlokenbekas dzirnavu ezerā tika konstatēta masveida zivju slāpšana un bojāeja. Dažu dienu laikā no ūdens tika izceltas 4 tonnas beigtu zivju. Beidzot no laboratorijas saņemti analīžu rezultāti. Tie apliecina, ka nekāda ķīmisku vielu noplūde ezerā nav notikusi.

Vienlaikus eksperti secinājuši, ka piesārņojums no attīrīšanas stacijas turpina nonākt ezerā, tiesa gan krietni mazākā apmērā. Situācija Šlokenbekas Dzirnavu ezerā kopumā uzlabojas, un rādītāji tuvojas normai.

Tukuma novada vadība tikmēr akcentē, ka tiek darīts viss iespējamais, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu attīrīšanas stacijas dūņu veiktspēju.

Aizdomas par attīrīšanas stacijas pārslogošanu joprojām krīt uz kādu no Tukuma pārtikas ražošanas uzņēmumiem, tomēr no minējumiem par kādu konkrētu vaininieku pilsētas vadība atturas, akcentējot, ka tas ir policijas izmeklētāju darba lauks. Arī Valsts vides dienesta analīzes kādu konkrētu ekoloģiskās katastrofas izraisītāju neparāda.

Vienlaikus līdz nākamajai pirmdienai spēkā saglabāsies Tukuma domes izsludinātā ārkārtas situācija, kuras laikā uzņēmumiem notekūdeņi jāsamazina par 30%.

Saistībā ar ezera piesārņojumu līdz šim izskanējuši divu ražotāju vārdi. Viens no tiem – Tukuma piens komentārus nesniedz, savukārt otrs uzņēmums – augļu pārstrādes uzņēmums Puratos Latvia – paziņojis, ka ārkārtas stāvokļa dēļ samazinājis ražošanas apjomus.

Lai pārrunātu notekūdeņu piesārņojuma problēmu, rīt uz Tukumu dosies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas