Pierīgas pašvaldības nepirks Rīdzinieka kartes! Sauc to par Ušakova “izmisuma soli”

0 komentāri

Rīgas domes lēmums tirgot Rīdzinieka kartes par 775 eiro gabalā piedzīvojis fiasko. Pierīgas pašvaldību apvienība paziņojusi, ka negrasās tērēt savu naudu šā projekta atbalstam. Kritiku Ušakova iecerei paudis arī reģionālās attīstības ministrs, kurš domei pārmet arī neprasmīgu rēķināšanu, veidojot kartes cenu.

Nils Ušakovs par pašvaldības lēmumu tirgot Rīdzinieka karti 775 eiro vērtībā paziņoja vakar. Tomēr jau šorīt viņam nācās taisnoties, ka kartes tiks piedāvātas Pierīgas pašvaldībām, lai tās apdāvina savus iedzīvotājus, kuri strādā Rīgā. Galvaspilsētas mēra optimisms var izrādīties maldīgs. Kategoriski pret Rīdzinieka kartes pirkšanu iestājas vienas no lielākajām Rīgas piepilsētām – Salaspils – mērs Raimonds Čudars:

Mēs nevēlamies finansēt to nesaimnieciskumu, kas ir Rīgas satiksmē! Necaurspīdīgs tarifs, mistiski maksājumi arodbiedrībai, nepārtraukti Valsts kontroles pārmetumi par nepamatotu līdzekļu izmantošanu. Kāpēc mums tas būtu jāfinansē?

Pierīgas pašvaldību apvienība Ušakova lēmumu sauc par izmisuma soli.

Apvienības vadītāja Daiga Jurēvica:

Rīga pašlaik izmisīgi meklē iespēju, kā palielināt savus ienākumus. Tagad ir parādījusies doma par Rīdzinieka karti. Tikpat labi Sigulda var šādas kartes uztaisīt, Liepāja, Ventspils, Daugavpils. Un mēs tad no visiem pirksim kartes?

Noraidoši pret Ušakova ideju attiecas arī par pašvaldībām atbildīgais reģionālās attīstības ministrs. Turklāt viņš akcentē, ka kartes cenas aprēķins ir visai absurds. Vienlaikus ministrija pašvaldības darbā neiejauksies, un karšu tirdzniecībai šķēršļus neliks.

Ministrs Kaspars Gerhards:

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis pērn bijis 662 eiro uz vienu iedzīvotāju. Ja viņi runā par pusotru tūkstoti, un pusi, kas ir kartes cena, tad summai vajadzētu būt 330. Nav saprotams, kā šī summa radusies!

Sociālajā tīklā twitter Ušakova ideja izpelnījusies pamatīgu sarkastisku piezīmju devu, iedzīvotāji nekautrējas par to pasmieties:

 

kartes_tviiti

Tikmēr pirmajam kartes pircējam ir iespēja tikt pie gardām dāvanām no Uģa Rotberga:

 

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas