Pie Saeimas atjaunoti uzraksti uz barikāžu laika betona blokiem

0 komentāri

Uz barikādēm ar krāsu bundžām! Tā šo laiku atceras Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš, kurš pirms 25 gadiem apgleznoja tautas saveltos betona blokus. Krāsas nu ir izbalējušas, tāpēc viņš pēc Saeimas lūguma vecos uzrakstus šodien atkal atjaunoja.

Tie, kuriem gadījies mērot ceļu pa Jēkaba ielu gar Saeimas namu, varbūt nemaz nav pamanījuši apstādījumos un nu arī sniegā daļēji paslēpušos betona blokus, kas sarindoti gar Jēkaba katedrāles sienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tie ir precīzi tie paši bloki, ar kuriem pirms 25 gadiem tauta sargāja Augstāko Padomi. Andris Vītoliņš, tolaik vēl pusaudzis, paņēma krāsas un gāja uz barikādēm.

Foto

Gadu gaitā krāsa izbalējusi, bet attēli saglabājušies. Pēc tiem tad Mākslas akadēmijas glezniecības katedras vadītājs un rektors šodien blokus arī atjaunoja. Tolaik sals esot bijis tik liels, ka krāsas sabiezējušas kā sviests un bijis jāsilda pie ugunskura. Šodien jau pavisam cita lieta.

No jauna apgleznoto betona sienu Saeima atklās nākamnedēļ, 20. janvārī, barikāžu atceres pasākumu ietvaros.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas