Pēdējo desmit gadu laikā Latvijā bezvēsts pazuduši vairāki bērni; vecāki, esiet modri!

4 komentāri
Pēdējo desmit gadu laikā Latvijā bezvēsts pazuduši vairāki bērni; vecāki, esiet modri!
FOTO: LETA

Pēdējo mēnešu laikā Latviju pāršalkušas vairākas šokējošas ziņas par nepilngadīgu bērnu seksuālu izmantošanu. Viens no skaļākajiem pēdējo laiku atklājumiem ir gadījums, kad divi vīrieši viesnīcas numurā seksuāli izmantoja trīs nepilngadīgas personas, bet sestdien, 27. jūnijā, policija nāca klajā ar paziņojumu, ka arestēti vecāki, kuri savus bērnus iesaistījuši pornogrāfisku materiālu izveidē.

Tāpat policijai joprojām nav izdevies noskaidrot tā sauktā Imantas pedofila personību, kurš tiek vainots vairāku mazu bērnu seksuālā izmantošanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ziņas par bezvēsts pazudušām personām tiek izplatītas teju katru dienu. Lielu daļu meklēto personu, par laimi, izdodas atrast, taču nav mazums gadījumu, kad pazudušais cilvēks tiek atrasts miris vai tiek meklēts gadiem ilgi.

Valsts policijas mājaslapā, sadaļā bezvēsts pazudušie kopš 2005. gada oficiāli meklēšanā izsludināti 17 bērni, par kuriem līdz šim brīdim nav ziņu par viņu atrašanās vietu. 2015. gada pirmajos piecos mēnešos meklēšanā izsludinātas trīs nepilngadīgas personas.

Piemēram, jau kopš 2005. gada 14. septembra meklēšanā izsludināta 1998. gadā dzimusī Laura Strazdiņa, par kuras atrašanās vietu ziņu nav vēl šodien. Pazušanas brīdī, 2005. gadā, meitene bija 7 gadus veca. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka meitene nepārnāca mājās no Aizkraukles novada sākumskolas. Šobrīd meitenei jau būtu 17 gadu.

Kopš pazušanas brīža apritējuši jau 10 gadi. Tiesiskais regulējums paredz, ka persona no pazušanas brīža meklēšanā atrodas desmit gadus.

Šādos gadījumos, visticamāk, personas, kuras bezvēsts prombūtnē atrodas vairākus gadus, ir kļuvušas par nelaimes gadījumu, cilvēku tirdzniecības vai noziedzīgu nodarījumu upuriem.

Policija informē, ka likumsargi ziņas par bezvēsts pazudušām nepilngadīgām personām saņem bieži. Tiesa, lielākoties bezvēsts prombūtnē atrodas tā sauktie klaiņojošie bērni, bet ir arī gadījumi, kad bērni tā arī pazuduši – bez pēdām.

Ņemot vērā pēdējā laika izplatītos paziņojumus par personām, kuras veic vai vēlas izdarīt netiklas darbības pret nepilngadīgajiem, īpaši tagad, kad sācies vasaras brīvlaiks, policija aicina bērnu vecākus pārrunāt ar bērniem pareizāko un drošāko rīcību ielās, transportā vai citās sabiedriskās vietās, sastopoties ar aizdomīgām personām.

Ja bērnam šķiet, ka viņu kāds novēro vai viņam seko, uzreiz jādodas tur, kur uzturas cilvēki. Tā var būt, piemēram, sabiedriskā transporta pietura, veikals, pasta nodaļa un tamlīdzīgi. Ja situācija šķiet īpaši bīstama, jāmēģina piesaistīt apkārtējo uzmanība.

4 komentāri

TOP komentāri

 • Zakis
  +18

  Zakis

  Tad lai saak publicet pedofilu vardus un foto!!!!!

  28.06.2015 19:43

 • ke
  +9

  ke

  Un vel vinjiem vajag nogriezt kranu,lai tas nekad neatkartotos

  28.06.2015 20:58

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas