Pedagogu atalgojuma palielināšanai piešķirti 1,7 miljoni eiro

0 komentāri

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) trešdien 27.augustā tiksies ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomi un pārrunās paveikto pedagogu atalgojuma sistēmas sakārtošanā.

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete norāda, ka skolu pedagogu prasības par atalgojuma sakārtošanu ir taisnīgas, un ir gandarīta, ka kopīgiem spēkiem ir izdevies rast risinājumus pedagogu atalgojuma palielināšanā jau no šī mācību gada un arī nākamajos gados, kā arī veicināt pedagogu vienlīdzību, izstrādājot jaunu atalgojuma modeli. Lai šogad palielinātu pedagogu algas no valsts budžeta piešķirti 1,7 miljoni eiro, savukārt nākamajos divos gados no valsts budžeta tiek plānoti aptuveni 23 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

IZM iesniegusi jaunās politikas iniciatīvas 2015.gadam un turpmākajiem diviem gadiem, prasot papildu finansējumu pedagogu darba samaksas paaugstināšanai. Kā pirmo prioritāti ministrija noteica pedagogu darba samaksas pakāpenisku paaugstināšanu, vienlaicīgi nodrošinot jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanu, kam kopumā nepieciešami 36 miljoni eiro. Mērķis ir nodrošināt pedagogu minimālās darba algas paaugstināšanu ik gadu par 10% pašvaldību un ministriju padotības iestādēs strādājošajiem pedagogiem.

Savukārt jau ar šā gada 1.septembri tiks paaugstināta zemākā amata algas likme pedagogiem līdz 420 eiro, kā arī tiks nodrošināta visiem pedagogiem, kuri ir ieguvuši 3.,4.,5.kvalitātes pakāpi, piemaksa par iegūto kvalitātes pakāpi. Pedagogi, kas ieguvuši 3., 4. un 5.pakāpi, saņems fiksētas piemaksas attiecīgi 31,87 eiro, 79,68 eiro un 99,60 eiro apmērā par vienu pedagoga darba likmi. Pedagogi saņems arī piemaksu 40% apmērā par papildu pienākumu un atbalsta pasākumu veikšanu.

Šis būs pirmais mācību gads, kad izglītības iestāžu pedagogiem informācija par atalgojumu būs zināma jau pirms jaunā mācību gada sākuma, to paredz valdībā augustā apstiprinātais IZM rīkojuma projekts par mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām un to izglītības iestādēm 2014.gadam pedagogu darba samaksai. Kopējais finansējums mērķdotācijās pašvaldībām 2014.gadam ir  324,7 miljoni eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas