Pedagogu algu reformai meklēs papildu finansiālos resursus

2 komentāri

Ministru prezidenta Māra Kučinska pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Izglītības ministriju pārskatīt izstrādāto pedagogu atalgojuma modeli.  ZZS uzskata, ka izglītības ministram Kārlim Šadurskim būtu jāreaģē uz Pierīgas un kultūras jomas skolotāju neapmierinātību.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis akcentēja, ka reformas reformas rezultātā 14 pašvaldībās pedagogu atalgojums varētu samazināties. Tostarp arī Pierīgas novadi. Turpretim algas pieaugums gaidāms aptuveni 100 pašvaldībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

ZZS gan uzskata, ka pedagogu atalgojuma modeli vajadzētu pārskatīt. ZZS uzskata – nebūs tā, ka reformas rezultātā visi būs laimīgi, tomēr uz Pierīgas skolotāju un kultūras jomas skolu pasniedzēju neapmierinātību būtu jāreaģē. Lai nodrošinātu pedagogu algas sekmīgāku ieviešanu, nozares ministrs ar premjeru pārrunājuši iespēju par papildu finansējuma piesaisti.

Premjers arī uzskata, ka Izglītības ministrijai sadarbībā ar vietvarām jāmeklē risinājumu pirmsskolas pedagogu algas palielināšanai jau no šā gada septembra. Neapmierinātību par atalgojuma modeli joprojām pauž skolotāju arodbiedrība.

Viņu aprēķini liecina, ka pēc reformas ieviešanas ienākumu kritumu izjustu vairāk pašvaldībās, nekā norāda ministrijā.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Seniors
  +1

  Seniors

  Papildus nauda , jamekle , pasa IZ ministrija ! Pietiks , dzivot uz parejo rekina !

  18.05.2016 07:41

 • Sieviete
  0

  Sieviete

  Ko nu?

  18.05.2016 18:08

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas