Pēc vairāk nekā simts gadiem Latvijā pamanīts rets putns – nakts gārnis

0 komentāri

Latvijā pirmo reizi kopš 1901. gada atkal ir novērots nakts gārnis, turklāt tas ir tikai trešais šīs putnu sugas pārstāvja novērojums Latvijā, liecina informācija portālā Dabasdati.lv.

Nakts gārnis pamanīts vakar pēcpusdienā pie Bērzes upes Zemgalē. Putnu pamanījis putnu vērotājs Toms Endziņš. Vēlāk uz norādīto vietu devies arī kāds cits entuziasts, tomēr viņam izdevies tikai saklausīt putna izdotās skaņas, ko viņš raksturojis kā kvekšķus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirmo reizi nakts gārnis Latvijā fiksēts 19. gadsimta beigās.

Nakts gārnis ir vidēja auguma gārņu dzimtas putns. Tā apspalvojums ir zilpelēks, pakausis un mugura melna, bet pavēdere gaišāka. Uz pakauša putnam ir divas garas, baltas spalvas. Latīņu valodā nakts gārnis tiek apzīmēts kā nakts krauklis – vārds sasaucas ar putna ķērcieniem, kas atgādina kraukļa ķērcienus. Šīs sugas putni ir aktīvi naktīs. Putni ir sastopami visos kontinentos, lielākoties Eiropas centrālajā un dienvidu daļā. Nakts gārņi ligzdo saldūdens un sālsūdenstilpju krastos.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas