Pēc kuģu sadursmes Latvijas piekrastē knapi izdevies izvairīties no ekoloģiskas katastrofas

0 komentāri

Nepieredzēti bīstama kuģu sadursme Latvijas piekrastē, tikai par mata tiesu izdevies izvairīties no ekoloģiskas katastrofas.

Irbes šaurumā pie Miķeļbākas, tikai 6 jūdzes jeb 11 kilometrus no krasta, vakar vakarā sadūrās divi kuģi, kas pēc izmēra ir vieni no lielākajiem, kas vispār var ienākt Baltijas jūrā.

Zem Dānijas karoga bez kravas esošais tankeris Maersk Etienne, atrodoties 5 jūras jūdžu jeb 9 kilometru attālumā no Panamas ogļu kuģa Coral Opal, veica manevru, kas izraisīja sadursmi.

Abi kuģi guva būtiskus bojājumus, kas tomēr netraucēja to peldspējai. Nav arī cietuši cilvēki. Taču sliktākajā gadījumā, pēc krasta apsardzes dienesta aplēsēm, jūrā varēja nonākt ap 400 tonnām degvielas, kas bija kuģu tvertnēs.

Maersk Etienne šodien ienāca Rīgas ostā, un taisnā ceļā devās uz Remonta rūpnīcu, savukārt Coral Opal atrodas uz enkura pie Venstpils, jo savu izmēru dēļ ostā nevar ienākt. Sākotnējā versija liecina, ka negadījumā vainojams cilvēciskais faktors, bet detalizētu izmeklēšanu veiks Jūras administrācija.

Teorētiski sadursmi varējis novērst arī Coral Opal, ja mazliet ātrāk pagrieztos pa kreisi un tad kuģi būtu izmaniījušies ar labajiem bortiem, taču šāda rīcība būtu pretrunā kuģošanas noteikumiem. Turklāt tādā gadījumā, ja nu Maersk Etienne tomēr grieztos atpakaļ,kuģi sadurtos ar priekšgaliem un sekas būtu daudz smagākas, vai arī Coral Opal ieskrietu otra kuģa kreisajā bortā un izrādītos vainīgs. Detalizētu izmeklēšanu šajā lietā veiks Jūras administrācija.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas