Pēc elektrības tirgus brīvlaišanas iedzīvotājus var skart būtiski riski

0 komentāri

Elektroenerģijas tirgus atvēršana mājsaimniecībām kopumā vērtējama pozitīvi, tomēr pastāv būtiski riski vienlīdzīgai konkurencei. Tā trīs mēnešus pēc cenu brīvlaišanas secinājusi Konkurences padome, kas noslēgusi elektroenerģijas tirgus uzraudzību. Atklāts arī, ka elektrības tirgotāju līgumos bijuši netaisnīgi nosacījumi.

Analizējot situāciju elektrības brīvajā tirgū, nav atklātas barjeras brīvai konkurencei. Taču par būtisku risku Konkurences padome uzskata uzņēmuma Sadales tīkls dominējošo stāvokli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tā kā visiem elektrības tirgotājiem ir jāslēdz līgums ar Sadales tīklu par elektrības piegādi, pastāv bažas, ka monopolists var diktēt sev izdevīgus nosacījumus, saka Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Risks tiek saskatīts arī Sadales tīkla un Latvenergo pārmērīgā sasaistē. Konkurences padomei ir bažas, ka Latvenergo pastāv iespēja piekļūt visu tirgotāju, tātad arī konkurentu, klientu datubāzei, jo to reāli uzturot Latvenergo, nevis Sadales tīkls. Uzņēmumi tiek aicināti novērst šādu situāciju.

Latvenergo gan norāda, ka uzņēmumam ir pieejama informācija tikai par saviem klientiem un uzsver, ka konkurentu klientu datiem tam piekļuves nav.

Konkurences padomes secinājumiem nepiekrīt arī Sadales tīkls. Uzņēmuma vadītājs saka – ja kāds no tirgus dalībniekiem būtu neapmierināts, tiktu saņemtas sūdzības.

Situāciju elektrības tirgū analizējis arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Tas atklājis, ka visu četru elektrības tirgotāju līgumos iekļauti netaisnīgi nosacījumi, piemēram, neatbilstoša maksa par līguma pirmstermiņa izbeigšanu vai ierobežotas patērētāja tiesības iesniegt tirgotājam pretenzijas par rēķinu.

Ar tirgotājiem turpinās pārrunas par netaisnīgo nosacījumu labošanu, un visi trūkumi lielā mērā jau esot novērsti.

Lai veicinātu konkurenci, iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi interesēties par elektrības tirgotāju piedāvājumu un izmantot iespēju regulāri mainīt uzņēmumu, no kura tiek pirkta elektrība.

Konkurences padomes ieskatā tieši tā var izdarīt vislielāko konkurences spiedienu uz tirgus dalībniekiem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas