Pēc atgriešanās Latvijā Dāvis būs ciešā ambulatorā uzraudzībā

0 komentāri
Pēc atgriešanās Latvijā Dāvis būs ciešā ambulatorā uzraudzībā
FOTO: LETA

Pēc atgriešanās Latvijā deviņgadīgais Dāvis varēs doties mājās, tomēr viņš būs ciešā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārstu ambulatorā uzraudzībā, lai turpinātu izvēlēto ārstēšanas taktiku un nepieciešamības gadījumā to mainītu vai papildinātu, informē BKUS pārstāve Romēna Namniece.

Viņa norādīja, ka pēc ASV ārstu ieskatiem Dāvis var dodies mājup, bet Filadelfijas Bērnu slimnīcas ārsti kopā ar BKUS mediķiem turpinās analizēt un veikt vēl nepieciešamos izmeklējumus attālināti, lai meklētu cēloni, kura dēļ zēnam radās nopietni veselības sarežģījumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņan norāda, ja gadījumā izdevumi par Dāvja ārstēšanos ASV būs mazāki, nekā sākotnēji plānots, šī nauda nonāks atpakaļ fonda rīcībā. Viņa norādīja, ka tad tiktu izveidots ārkārtas gadījumu uzkrājums.

Par to, cik liels varētu būt pārpalikums, Dambiņa vēl nevarēja spriest. “Ietaupījumu redzēsim, kad saņemsim rēķinu,” uzsvēra fonda vadītāja.

Viņa arī piebilda, ka sākotnēji operācijas ilgums bija plānots četras stundas, bet beigās tā ilga astoņas stundas. Tomēr Dāvja uzturēšanās laiks ASV ir bijis īsāks, jo sākotnēji bija plānots, ka viņš Filadelfijas bērnu slimnīcā uzturēsies pusotru mēnesi. “Šeit varētu rasties ietaupījums,” piebilda Dambiņa.

Jau ziņots, ka trešdien, 7.janvārī, Latvijā no ASV atgriezīsies deviņus gadus vecais Dāvis, kuram tika konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kuras dēļ zēnam bija nepieciešama operācija Filadelfijas bērnu slimnīcā, pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Atbildot uz jautājumu, kas varēja izraisīt Dāvja saslimšanu, Dambiņa norādīja, ka arī Filadelfijas ārsti to vēl nezina, tomēr “kardioloģiskas vainas nav”. Filadelfijas ārsti esot uzsvēruši, ka Dāvis bija un būs viņu pacients, tāpēc nepieciešamības gadījumā Latvijas ārsti turpinās ar viņiem konsultēties.

Kā ziņots, deviņgadīgais Dāvis, kuram konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, par saziedotiem un valsts piešķirtiem līdzekļiem tika nogādāts ārstēšanai ASV. Tur viņam veiksmīgi veikta operācija.

Dāvja ārstēšana bija iespējama vienīgi ASV, Filadelfijā. Ārstēšanai bija nepieciešami 427 500 ASV dolāri jeb aptuveni 348 000 eiro. Iedzīvotāji dažu dienu laikā saziedoja 317 173,95 eiro, savukārt valsts piešķīra 100 000 eiro.

Dāvis ir pirmais pacients, kuram ir nepieciešama ārstēšana ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas