Pēc ārstēšanās Latvijā mājās dodas karadarbībā Ukrainā cietušais vīrietis

0 komentāri
Pēc ārstēšanās Latvijā mājās dodas karadarbībā Ukrainā cietušais vīrietis
FOTO: SCANPIX

Šodien, 13.oktobrī pēc divu mēnešu ārstēšanās Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā mājās ir devies karadarbībā Ukrainā cietušais vīrietis. Smagā stāvoklī no Doņeckas uz Latviju viņš tika pārvests augusta sākumā.

Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas traumatologs Uģis Zariņš norāda, ka lielāko gandarījumu rada tas, ka ir izdevies glābt abas sašautās kājas: “Lai arī vēl uz kruķiem, tomēr 22 gadus vecais jaunietis nu jau spēj patstāvīgi pārvietoties. Sākotnēji prognozes nebija visai optimistiskas, vēl Ukrainā viņam bija veiktas vairākas operācijas, tomēr gūtie ievainojumi un infekcijas procesa attīstība radīja bažas vai izdosies izvairīties no labās kājas amputācijas.”

Rīgas Austrumu slimnīcā cietušajam tika nodrošināta palīdzība visos posmos: “Mūsu priekšrocība ir tā, ka šeit uz vietas ir iespējams piesaistīt dažāda profila speciālistus, kas tika darīts arī šajā gadījumā – ārstēšanā iesaistījās traumatologi – ortopēdi, asinsvadu ķirurgi, anesteziologi, rehabilitologi un liela aprūpes personāla komanda – māsas, māsu palīgi, sanitāri un slimnieku kopēji, kuriem bija svarīga loma pirms un pēc operācijas periodā. Tika izdarīts arī viss, lai nodrošinātu pacienta drošību un konfidencialitāti,” norāda Uģis Zariņš.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas