Pēc 25 gadu dzīvošanas tumsā vairākām saimniecībām parādījušās cerības uz gaismu

0 komentāri

Iedziļinoties Iršu māju saimnieku cīņā par elektrības pievilkšanu, Ekonomikas ministrija, kura ir atbildīga par enerģētikas politiku Latvijā, sola rīkoties. Ministrijā taps elektrifikācijas programma. Jau nākamā gada sākumā pakāpeniski sāks pievilkt strāvu bez elektrības esošajām, bet apdzīvotajām lauku saimniecībām.

Tas nozīmē, ka pēc 25 gadu dzīvošanas tumsā Rautenšildu ģimenei un citām saimniecībām ar tādu pašu problēmu ir parādījušās cerības uz gaismu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Elektrības pievilkšanu veic uzņēmums Sadales tīkls, atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajiem tarifiem.

Darbu izmaksas ir milzīgas, visbiežāk pārsniedzot vairākus desmitus tūkstošus eiros, tāpēc daudzas mājas laukos, un ne tikai, joprojām slīgst tumsā.

Sadales tīkls sola, ka šogad kopā ar pašvaldībām apzinās, cik Latvijā ir šādu apdzīvotu, bet bez elektrības esošu māju un pēc tam sarakstu iesniegs Ekonomikas ministrijā.

Ekonomikas ministrijā uzsver – nav normāli, ka 21. gadsimtā cilvēki ir spiesti dzīvot bez elektrības. Ministrijā vērtēs, cik pamatotas ir augstās strāvas pievilkšanas izmaksas. No nākamā gada sākuma varētu uzsākt pakāpenisku apdzīvotu, bet bez elektrības esošo lauku māju elektrifikācijas programmu.

Lazdovskis uzsvēra, ka līdzekļus šai programmai varētu ņemt no Latvenergo peļņas, nevis no valsts budžeta. Pagaidām nav skaidrs, vai māju īpašniekiem būs jāpiedalās ar līdzfinansējumu. Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs uzskata, ka katrs gadījums būtu jāvērtē atsevišķi. Viņaprāt, vairumā gadījumu valsts uzņēmumam izmaksas būtu jāsedz 100% apmērā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas