Pēc 12 gadu pārtraukuma pie valdības varas grožiem atgriezusies ZZS

0 komentāri

Valdībā beigusies partijas Vienotība ēra, jo pēdējos gadus Ministru kabinetu vadīja tieši šīs partijas politiķi. Tagad Māra Kučinska vadībā Zaļo un zemnieku savienība pie varas grožiem atgriezusies pēc 12 gadu pārtraukuma.

Iepriekšējais Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis Indulis Emsis valdību vadīja 2004. gadā.

Taču šī, nule kā apstiprinātā valdība, pārlieku no iepriekšējās neatšķiras. Ne velti to dēvē par “jauno, veco valdību”. Tāpat kā Straujumas vadībā, koalīcijas partneri palikuši nemainīgi – tie ir ZZS, Vienotība un Nacionālā apvienība.

Tātad – kā izskatās jaunizveidotā Ministru kabineta sastāvs? Kučinska valdības vidējais vecums ir 50 gadu. Liela daļa ministru ir daudzbērnu vecāki.

Jaunpienācējs ir Ministru prezidents Māris Kučinskis. Iepriekš viņš gan bija ministrs, tāpat kā jaunais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Darbs valdībā jaunums būs ekonomikas ministram un premjera biedram Arvilam Ašeradenam.

Savu ministra portfeli mainīs līdzšinējā ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola – tagad viņa vadīs Finanšu ministriju. Savukārt iepriekšējais finanšu ministrs Jānis Reirs nu ir labklājības ministrs, bet priekšgājējs Uldis Augulis pārņēmis Satiksmes ministriju.
Lielākā daļa – astoņi ministri – arī jaunajā valdībā turpinās darboties vecajos amatos. Darbu turpinās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, veselības ministrs Guntis Belēvičs un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Portfeli saglabās iekšlietu un ārlietu ministri – Rihards Kozlovskis un Edgars Rinkēvičs. Savos krēslos paliek arī visi iepriekšējie Nacionālās apvienības ministri – tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un kultūras ministre Dace Melbārde.

Šis Latvijas valstij ir 39. Ministru kabinets.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas