Pašvaldības: starp stipru valsti un spēcīgām pašvaldībām ir jābūt vienlīdzības zīmei

0 komentāri

Nacionālas nozīmes jautājumi Eiropas Savienības prezidentūras laikā nepaliks otrajā plānā – tādu solījumu no nozares ministra šodien saņēma Latvijas pašvaldību pārstāvji.  Savukārt Valsts kontrolierei nācās skaidroties par revīziju veikšanas metodēm un darbinieku kvalifikāciju. 

Starp stipru valsti un spēcīgām pašvaldībām ir jābūt vienlīdzības zīmei, ir pārliecināti pašvaldību vadītāji, tāpēc viņiem ļoti svarīga šķiet nozares ministra izpratne par to, kas vajadzīgs katra novada iedzīvotājiem.

”Jebkurai pašvaldībai šobrīd ārkārtīgi svarīga ir Eiropas fondu apguve – lai pilnīga skaidrība ko varam, ko varēsim, kas mūs sagaida un lai varam plānot savus budžetus saistībā ar šiem Eiropas fondiem, jo ne mums vieniem īstas skaidrības vēl nav,” norāda Baldones novada dome priekšsēdētāja Karīna Putniņa.

Savukārt Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence norāda, ka pašvaldība jūtās, ka visvairāk apdraudētie.

”Mēs jūtamies kā visvairāk apdraudētie no šīm nākotnē plānotām Eiropas naudām un gribētos lai ministrs atceras, ka ir arī Pierīga kur cilvēku skaits palielinās, palielinās bērnu skaits, ka izglītības ministrija paziņo, ka mums Eiropas nauda skolu palielināšanai nebūs, tad mēs tomēr nejūtamies ļoti komfortabli,” norāda Ence.

Kuplā skaitā sanākušajiem pašvaldību pārstāvjiem ministrs solīja, ka viņa prioritāte būs Eiropas fondu apguve, lai spētu nodrošināt iedzīvotājiem visus nepieciešamos pakalpojumus un veicināt reģionu attīstību.

Uz pašvaldību sanāksmi uzaicinātajai valsts kontrolierei bija jāatbild uz daudziem jautājumiem par revīziju veikšanas metodēm un darbinieku kvalifikāciju. Pašvaldību pārstāvji pārmeta Valsts kontrolei par normatīvu nostādīšanu augstāk par cilvēku vajadzībām. Revidenti neieklausoties argumentos, bet iztapīgi sekojot dažādu normatīvo aktu izpildei, kas bieži vien neesot pamatoti. Valsts kontrole oponē, ka šādā gadījumā ir jāmaina likumi:

Pašvaldību savienības sēdē, pēc plašām diskusijām šodien tika apstiprināts arī pašvaldību savienības šī gada budžets.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas