“Pašvaldības nav suns, ko barot ar atlikumiem” jeb asas diskusijas par pašvaldību budžetu

0 komentāri

Trešdien, 10. septembrī notika Latvijas Pašvaldību savienības domes sēde, kurā novadu un pilsētu domju priekšsēdētāji vērsa Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas uzmanību uz virkni problēmjautājumu, kas saistīti pašvaldību nākamā gada budžeta veidošanu. Sēdes laikā amatpersonu vidū bija manāma nevienprātība.

LPS priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis uzsvēra pamatprincipu – pašvaldību pašu finanšu resursiem jābūt proporcionāliem pienākumiem un uzdevumiem, kas pašvaldībām noteikti ar likumu. Valstij, deleģējot savu funkciju vai uzdevumu izpildi, jāparedz tām atbilstošs finansējums.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma sēdē atzina, ka vajadzību nākamā gada budžetā ir tik daudz, ka būs jāmeklē smagi kompromisi, lai tām visām atrastu finansējumu. Prioritātes budžeta veidošanā – pensijas, izglītība, veselības aprūpe un arī aizsardzība.

Ventspils mērs Aivars Lembergs domes sēdē norādīja uz vairākiem pantiem, kurus, viņaprāt, valdība neievēro. Lielākoties tas ir saistīts ar finanšu jautājumiem.  ”Pašvaldības nevar būt atbildīgas, ka nav zināma ienākumu bāze ilgtermiņā, turklāt nav skaidrs, ka tā nemainīsies atkarībā no tā, kas ir Ministru prezidents un kāda partija ir pie varas”, komentējot Straujumas teikto, atzina Lembergs.

Netiekot ievērots arī pants par pašvaldību tiesībām uz pietiekamiem pašu finanšu resursiem. Tajā teikts, ka pašvaldībām ir stabili pašu ienākumi un ir arī pārdalāmie resursi. Tomēr, pēc Lemberga domām, patlaban nav ne diskusijas par pašu ienākumiem, jo tādu nemaz nav, ne arī par pārdalāmajiem resursiem.

Vairāk skatieties TV3 Ziņās plkst. 19:00

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas