Pašvaldības labprāt atbalstītu Krievijas sankciju dēļ cietušos uzņēmējus

0 komentāri

Pašvaldības labprāt atsauktos valdības vadītājas Laimdotas Straujumas aicinājumam, izmantojot iepirkumus, atbalstīt Krievijas sankciju dēļ cietušos Latvijas uzņēmējus. Tomēr ir pašvaldības, kur nezina, kā to darīt. Tāpēc Pašvaldību savienības vadītājs plāno tikties ar Iepirkumu uzraudzības biroja pārstāvjiem, lai skaidrotu, kādas iespējas paredz likums. 

Formāli šobrīd valsts un pašvaldību iepirkumos nedrīkst kā vienu no kritērijiem iekļaut produktu izcelsmes valsti. Lai kaut kā atbalstītu vietējos ražotājus, pašvaldības jau iepriekš spērušas dažus soļus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pārsvarā pašvaldības cenšoties ievērot un vērtēt pretendentus ne tikai pēc cenas, bet saimnieciski izdevīgākos piedāvājumus. Tomēr tas ne vienmēr sanāk, tāpēc, lai varētu atsaukties aicinājumam atbalstīt Krievijas sankciju dēļ cietušos Latvijas pārtikas nozares uzņēmējus, pērkot viņu preces, nepieciešamas izmaiņas likumos. Tā uzskata Baldones novada domes priekšsēdētāja.

Pašvaldību savienības vadītājs atzina, ka plāno tikties ar Iepirkumu uzraudzības biroju un noskaidrot likumiskas iespējas. Rīgas mērs Nils Ušakovs jau paziņojis, ka turpmāk līgumos par skolēnu ēdināšanu, prasība izmantot Latvijas preci tiks izvirzīta kā viens no pamatnosacījumiem.

Jaunais mācību gads valsts programmai Skolas piens, kurā iesaistījušās 890 mācību iestādes, sācies jau 1.augustā. Pagaidām arī šīs 1,8 miljonu eiro vērtās programmas ietvaros nevarot izslēgt, ka bērni lietos Lietuvas nevis Latvijas pienu vai piena produktus.

Lauku atbalsta dienesta informācija liecina, ka atbalstam lielākoties piesakās skolu ēdinātāji. Mārupes pašvaldības skolu ēdinātājas SIA Aniva pārstāve Inese Buliņa LNT atzina, ka iepirkt Latvijas ražotāju produkciju ir pati par sevi saprotama lieta. Viņa zināja stāstīt, ka arī daudzi citi, jo sevišķi Rīgas un pierīgas skolu ēdinātāji atbalsta savējos ražotājus.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas