Pasažieri bieži vien neklausās drošības instrukcijas lidmašīnās

0 komentāri

Katru dienu medijos parādās jaunas ziņas par aviokompānijas Germanwings lidmašīnas Airbus 320 avāriju. Lai nu kā, pagājusi precīzi nedēļa kopš traģēdijas, un lidmašīnas turpina viena pēc otras celties debesīs. Piekritīsiet, šādas katastrofas liek uzdot jautājumus. Piemēram, pirms katra lidojuma pasažieriem tiek skaidrotas drošības instrukcijas, bet, protams, šādās katastrofās tās neko nelīdz. Tāpēc, gluži vienkārši, rodas jautājums, kāpēc vajag klausīties šīs instrukcijas?

TV3 raidījuma Bez Tabu aptaujātie lidmašīnu pasažieri norāda, ka bieži vien cilvēki laikā, kad tiek skaidrota drošības instrukcija, nodarbojas ar blakus lietām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Drošības instrukciju noformējums un pasniegšanas veids ir aviokompāniju ziņā, bet tā saturam jāatbilst Starptautiskā Eiropas un nacionālā līmeņa prasībām.

”Aviācijā ir tā, ka katra mācību stunda tiek ļoti rūpīgi izvērtēta, katrs notikums, katrs pavērsiens un katrs negadījums ir lieta, no kuras visa industrija mācās,” stāsta AirBaltic korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags.

Stjuartu apmācības ilgst trīs līdz četrus mēnešus, bet gan pilotu, gan stjuartu prasmes un zināšanas regulāri tiek pārbaudītas un nepieciešamības gadījumā, nodrošinātas atkārtoti.

Aviokompāniju atbilstību drošības standartiem regulē Starptautiskā Civilās aviācijas organizācija, kas visas dalībvalstis pārbauda un auditē.

Ja tiek atklātas nopietnas atkāpes no drošības prasībām, valsts var tikt iekļauta melnajā sarakstā.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas