Pasaules bestsellerus literatūrā nomaina pašmāju dižpārdokļi

0 komentāri

Šogad grāmatu pircēji īpašu priekšroku devuši latviešu autoru darbiem, kas gada pārdotāko grāmatu topā ieviesuši jaunas vēsmas.

Tradicionāli grāmata ir viena no tām dāvanām, kas atrodas Ziemassvētku vecīša maisā. Tāpēc pirmssvētku iepirkšanās drudža laikā grāmatu veikals pircēju pilns.

Tomēr grāmata ir garīgā maize visu cauru gadu, kas neatkarīgi no svētku reizēm tiek pirkta un lasīta.

Gada nogalē grāmatu tirgotāji apkopo pārdotākās grāmatas un šoreiz pirktāko grāmatu topā manāmas jaunas vēsmas. Šogad lasītājs ir novērtējis mūsu pašu oriģinālliteratūru, ārzemju bestsellerus pabīdot malā.

Šā gada absolūta līdere grāmatu topā jau kopš pavasara, kad grāmata iznāca, ir psiholoģes Intas Blūmas Latvietes karma. Pārsteigums visiem – ne tikai tirgotājiem un lasītājiem, bet galvenokārt pašai autorei, kas nu, pašas vārdiem sakot, samulsusi no saceltās ažiotāžas, tāpēc žurnālistiem rokās tik pat kā nedodas. Viņa pat pārdrošākajos sapņos nav varējusi iedomāties, ka grāmatu lasīs gan mazmeitas, gan vecmāmiņas, un nieka astoņu mēnešu laikā grāmata piedzīvos jau sesto metienu un būs pārdoti 16 tūkstoši eksemplāru, zinot, ka Latvijā vidējā grāmatas tirāža ir vien pusotrs tūkstotis.

Teju neiespējamais ir izdevies arī Norai Ikstenai, kuras grāmata Mātes piens iznāca vien novembrī, bet tā jau paspējusi iekarot grāmatu topa augšgalu.

Savukārt bērnu literatūras nepārspējams gada līderis ir Džefa Kinnija Gregs. Kā zināms, Grega dienasgrāmatas autors nesen kā viesojās Rīgā un tas ikvienam lasošam puikam bija gada lielākais notikums.

Turklāt Grega autors tik ļoti iedvesmojies no Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņa apmeklējuma, ka solījies šo grāmatu sēriju turpināt.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas