Pārtraukts iepirkums! Trūcīgo ģimeņu bērni skolas gaitas uzsāks bez mācību piederumiem

0 komentāri

Jaunais mācību gads bez skolas somas un mācību piederumiem sāksies trūcīgo ģimeņu bērniem. Pārtraukts iepirkums, kas paredzēja Eiropas fondu naudu izlietot maznodrošināto atbalstam. Izsludinātais konkurss apturēts, jo tā rīkotājs – Sabiedrības integrācijas fonds – nesaņēma prasībām atbilstošus piedāvājumus. Tagad iepirkums rīkots pa otram lāgam, bet Labklājības ministrija steidz lūgt pašvaldību palīdzību.

Šogad pirmo reizi trūcīgās ģimenes varēja pieteikties Eiropas Savienības palīdzībai –, maznodrošinātie par Eiropas fonda naudu varēja saņemt pārtikas pakas, sadzīves ķīmiju un pašlaik tik ļoti nepieciešamos mācību piederumus. Pirmos divus iepirkumus

Sabiedrības integrācijas fondam izdevās pabeigt, bet trešais, kā informē Neatkarīgā rīta avīze, beidzās bez rezultātiem. Tas nozīmē, ka skolas somas ar piederumiem trūcīgie bērni uz 1.septembri nesaņems.

Noteikts, ka precēm jābūt labas kvalitātes, bet vienas mācību piederumu pakas izmaksas lēstas ap 17 eiro – šajā summa ietilpt gan pati skolas soma, burtnīcas, zīmuļi, krāsas un citi mācību piederumi. Iepirkumā pieteicās divi      pretendenti, bet tā kā fondam nebija pārliecības par piedāvāto preču kvalitāti, iepirkums pārtraukts un izsludināts jauns.

Tas noslēgsies 8. septembrī un fonds sola nekavējoties izvērtēt pretendentus, lai skolas preces nonāktu pie bērniem.

Bet kamēr iepirkums nav beidzies ar rezultātiem, Labklājības ministrija jau lūgusi pašvaldībām sniegt atbalstu trūcīgajām ģimenēm jauno mācību gadu uzsākot.

Eiropas piešķirtā nauda bija paredzēta kā papildus palīdzība jau esošajam pašvaldību un valsts atbalstam. Kopumā skolas preču iegādei no minētā fonda atvēlēti 40 tūkstoši eiro un ar tām būtu jāapgādā vairāk nekā 20 tūkstoši bērnu.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas