Pārtikas cenas nākamgad Latvijā varētu saglabāties esošajā līmenī vai sarukt

0 komentāri

Pārtikas cenas nākamgad Latvijā visticamāk nemainīsies, vai saruks, kas ir labas ziņas patērētājiem, bet ne tik labas ražotājiem. Lauksaimnieku tirgus veicināšanas centrs lēš, ka līdzīgas tendences prognozējamas visā pasaulē,  prognozēja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Inguna Gulbe.

Pārtikas cenas pasaulē ir cieši saistītas gan ar laika apstākļiem, gan ģeopolitisko situāciju, gan arī naftas cenām. Eiropā pārtikas, tostarp dārzeņu, piena un gaļas cenas ietekmē arī Krievijas noteiktais embargo. Šobrīd izveidojusies situācija, ka pārtikas cenas sarūk visā pasaulē, un, ja nenotiks kādas kataklizmas, šī tendence turpināsies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gulbe sacīja, ka Latvijā šogad salīdzinājumā ar citām valstīm ir zemākas olu cenas. “Tā nozare, kas mums ir ļoti stipra Baltijas un pasaules mērogā, tajā mums cenas uzreiz ir zemākas nekā kaimiņvalstīs. Piemēram, graudu pārstrādē mums ir dzirnavnieki, kas ir stiprāki nekā kaimiņvalstīs, tāpēc graudu un miltu produkti mums ir lētāki,” sacīja Gulbe.

Tāpat arī cukurs jau piekto gadu pēc kārtas tiek saražots vairāk nekā patērēts, līdz ar to cukura cenas Latvijā varētu saglabāties stabilas. “Lielu lomu pasaules tirgū nospēlēja arī Eiropas Savienības (ES) cukura reforma, cenas palielinājās, taču tagad cena ir izmainījusies, stabilizējusies, pasaule ir pārkārtojusies un nu jau ražo vairāk nekā patērē,” sacīja LTVC vadītāja.

Tiesa gan tās nav labas ziņas zemniekiem. Īpaši runājot par piensaimniekiem, no kuriem daudziem  nākas strādāt zem pašizmaksas. Pie tā vainot tikai un vienīgi Kremli un notikumus Ukrainā gan neesot pamata.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas