Pārbaudot 12 bērnu piepūšamās atrakcijas, visos gadījumos atklāti pārkāpumi

0 komentāri

Vasarā viena no pieprasītākajām izklaidēm bērniem ir piepūšamās atrakcijas. Taču situācija piepūšamo atrakciju jomā ir satraucoša – tā pēc veiktajām pārbaudēm secinājis Patērētāju tiesību aizsardzības centrs.

Pārbaudot 12 piepūšamo atrakciju iekārtas, visos gadījumos konstatēti pārkāpumi. Četros gadījumos atrakcijas pat slēgtas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piepūšamās iekārtas vairumā gadījumu bijušas ne vien nezināmas izcelsmes, bet arī stipri nolietotas – ar caurumiem, līdz ar to nenodrošinot nepieciešamo gaisa spiedienu. Tāpat komersanti atrakcijas mēdz novietot līdzās dažādiem šķēršļiem – kokiem, žogiem, betona konstrukcijām. Nereti tās vispār netiek nostiprinātas, kas ir vislielākais risks bērna traumatismam.

Apzinoties situācijas nopietnību, kā arī rūpējoties par patērētāju drošību, šīs nozares līderi ir apvienojušies un izveidojuši Latvijas drošu atrakciju asociāciju. Viņi apņemas informēt patērētāju, kuras atrakcijas ir drošas, tās aplīmējot ar speciālu atpazīstamības zīmi. Pašiem komersantiem būs atbilstošs drošības sertifikāts. Šis jauninājums gan taps vien nākamajā sezonā. Ieceri īstenot šovasar traucē dažādi juridiski šķēršļi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas