Par veļas žāvēšanu publiskās vietās var saņemt simtiem eiro sodu

0 komentāri

Jau nepilnu nedēļu Rīgā pašvaldība ir atteikusies no noteikumiem, kas regulēja, kā būtu jāžāvē veļa daudzdzīvokļu māju balkonos. Noteikumi bija spēkā līdz 1. maijam, un pagājušā gada laikā galvaspilsētā fiksēti tikai trīs veļas žāvēšanas kārtības pārkāpumi. Tikmēr Ogres pašvaldība šādus noteikumus uzskata par noderīgiem un norāda, ka veļas žāvēšana var būtiski ietekmēt pilsētas vizuālo tēlu. 

Veļas žāvēšana daudzstāvu ēku balkonos ir ierasta lieta. Arī Ogrē var novērot, ka par spīti noteikumiem nevienu vien ēku rotā krekli, bikses, svārki vai kādi dvieļi.

LNT sastaptie iedzīvotāji atzīst, ka publiska veļas žāvēšana viņiem nav pa prātam. Pašvaldības pieņemtie noteikumi, kuri liek veļu žāvēt noslēptu, tā, lai garām gājējiem tā nebūtu redzama, pilsētnieku skatījumā ir atbalstāmi.

Žāvējot veļu redzamā vietā, ogrēniešiem jārēķinās ar iespējamu administratīvo protokolu. Tas var būt brīdinājums vai naudas sods, kas var sasniegt pat 350 eiro.

Veļas žāvēšanu regulējošie noteikumi Ogres novadā jau ir spēkā kopš 2010. gada. Tomēr šo gadu laikā pašvaldība ir izturējusies visai piekāpīgi un naudas sods nevienam veļas žāvētājam nav uzlikts.
.
Pašvaldības pārstāvis piebilst, ka noteikumi par veļas žāvēšanu ieviesti vienīgi tāpēc, lai uzlabotu pilsētas izskatu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas