Par vairāk nekā 7 miljoniem iegādāsies Latvijas pārtiku Rīgas bērnudārziem

0 komentāri

Pirmo reizi  tiks organizēts vienots iepirkums visu pašvaldības  bērnudārzu vajadzībām, specifikācijā iekļaujot  nosacījumus, kas nodrošina prioritāti vietējiem ražotājiem. Tiks veikts centralizēts iepirkums  produktu piegādei pirmsskolas izglītības iestādēm.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ir apkopojis informāciju  par kopējiem līdzekļiem, kas Rīgas pašvaldības bērnudārzos tiek maksāti par  ēdināšanas pakalpojumiem. 2014.gadā  tie bija vairāk nekā 7 miljoni eiro  (6 650 000 eiro – vecāku maksājumi par bērnu pārtiku (ēdināšanu)  un 508 000 eiro  – darbinieku maksājumi par ēdināšanu), līdzīgs apjoms tiek plānots arī 2015. gadam.  Gatavojot iepirkuma procedūru, tiks ņemts vērā pasūtījuma apjoms, kā arī  iekļauta tāda specifikācija, kas nodrošinātu priekšrocības Latvijā ražotai pārtikai.

Pašvaldības bērnudārziem, kas lielākoties paši veic ēdināšanas pakalpojumus, uzdots pārtikas iepirkumos prioritāri izvēlēties produktus, ko piegādā vietējie ražotāji.

”Mūsu mērķis ir izmantot visas iespējas pašmāju ražotāju atbalstam. Turklāt nav šaubu, ka Latvijas produkti ir arī labākie un veselīgākie bērnu uzturam,” norāda Rīgas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas