Par spridzināšanas draudiem turpmāk varētu piemērot bargākus sodus

0 komentāri

Ārkārtas situācija lidostā Rīga radījusi vairākus simtus tūkstošu eiro lielus zaudējumus, šodien pavēstīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Atgādinām, ka vakar spridzināšanas draudu dēļ uz aptuveni trīs stundām starptautiskās lidostas darbība bija pilnībā paralizēta. Viltus spridzinātāju policijai vēl nav izdevies notvert.

Iekšlietu ministrijā gatavi rosināt izmaiņas likumdošanā, lai par spridzināšanas draudiem varētu piemērot bargākus sodus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vakar agri no rīta vēl nenoskaidrota persona telefoniski brīdināja par lidostā Rīga ievietotu spridzekli. Drošības dienests evakuēja visus pasažierus un darbiniekus. Vairāk nekā trīs stundu dīkstāve radījusi lielus zaudējumus.  Nacionālā lidsabiedrība air Baltic provizoriski aprēķinājusi, ka tie varētu pārsniegt vairākus desmitus tūkstošus eiro.

Kopējie zaudējumi būs daudz lielāki. Satiksmes ministrs Anrijs Matīss akcentē, – vairāki simti tūkstoši eiro. Aizkavēti vai atcelti vairāk nekā 40 reisu, pasažieriem jāmaksā kompensācijas, būs jāsedz izdevumi par rezerves lidlauku izmantošanu. Ministrs uzdevis pārvērtēt lidostas drošības instrukcijas.

Lidostā Rīga šāda ārkārtas situācija notikusi pirmo reizi, taču kopumā viltus spridzināšanas sērga Latvijā diemžēl nav retums. Pagājušajā gadā policijā reģistrēti 54 šādi gadījumi, šogad četru mēnešu laikā – jau 24. Šogad par šādu noziegumu notiesāti septiņi vīrieši. Trīs no viņiem piemērota īslaicīga brīvības atņemšana, trijiem piespiedu darbs un vienam naudas sods. Iekšlietu ministrijā uzskata, ka turpmāk sodiem ir jābūt bargākiem. It sevišķi par stratēģiski svarīgu objektu darba paralizēšanu.

Likumsargu apkopotā informācija liecina, ka bieži viltus spridzināšanas draudus izteikuši skolēni, arī alkohola reibumā esoši cilvēki. Zvanījušas arī psihiski nelīdzsvarotas personas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas