Par LU jauno rektoru kļūs esošais prorektors Muižnieks, liecina bukmeikeru prognozes

0 komentāri

Ar mērķi turpināt iesākto Latvijas Universitātes (LU) attīstības virzienu, Satversmes sapulces dalībnieku vairākums 4. jūnijā par nākamo augstskolas rektoru ievēlēs pašreizējo LU zinātņu prorektoru Indriķi Muižnieku. Iespēja, ka tieši viņš kļūs par lielākās valsts augstskolas vadītāju ir trīsarpus reižu lielākas nekā viņa sāncensim, prognozē sporta totalizators viensviens.lv.

Varbūtība, ka LU rektora amatu ieņems I. Muižnieks, kurš jau 15 gadus ir zinātņu prorektors, ir 70% (likmes koeficients 1,32).

”Pēdējās divas rektora vēlēšanas rāda, ka starp diviem kandidātiem vienmēr tiek izvēlēts tas cilvēks, kurš saka, ka nevēlas lielas izmaiņas, tā vietā solot turpināt iesākto augstskolas attīstības ceļu. Vēstures un filozofijas fakultātes pasniedzējas Maijas Kūles neapstiprināšana 2007. gadā, kā arī izvēle par labu esošajam rektoram Mārcim Auziņam, nevis harizmātiskajai Intai Brikšei no Sociālo zinātņu fakultātes 2011. gadā, ir pierādījums, ka pārmaiņas, ko solīja abas dāmas, šajā akadēmiskajā institūcijā nav vēlamas,” komentē sporta totalizatora viensviens.lv vadītājs Arvīds Rasa.

Lai gan otrs kandidāts, LU Datorikas fakultātes dekāns profesors Juris Borzovs ir ar tikpat lielu akadēmisko stāžu, viņa izredzes kļūt par nākamo rektoru vērtē ar 30% varbūtību (likmes koeficients 3,10).

Būtiski, ka pašlaik Juri Borzovu atbalsta tikai Datorikas fakultāte, bet Indriķi Muižnieku – Bioloģijas fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte, Ķīmijas fakultāte, Ķīmiskās fizikas institūts un Kardioloģijas zinātniskais institūts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas