Par homofobiskiem izteikumiem kritizētā Priede aptur darbību Vienotībā

0 komentāri
Par homofobiskiem izteikumiem kritizētā Priede aptur darbību Vienotībā
FOTO: SCANPIX

Tev noteikti jāizlasa

Līdzšinējā Vienotības Kandavas novada nodaļas vadītāja un pašvaldības deputāte Inga Priede šodien informēja politiskā spēka valdi, ka uz laiku aptur savu darbību partijā.

Vienotības valde vakar pauda, ka asi nosoda Priedes izteikumus vietnē Twitter. Politiskā spēka valde izteica Priedei stingu aizrādījumu un aicināja sniegt skaidrojumu par saviem izteikumiem partijas Ētikas komisijai. Vienotības valde plāno sagaidīt Ētikas komisijas lēmumu un tad lemt par turpmāko rīcību.

Jau ziņots, ka Priede pagājušajā nedēļā vietnē Twitter, runājot par politiķes Ilzes Viņķeles (V) darbību, pauda: “Viena joma jau bija un… tikai homoseksuālu likums prātā, par kuru laukos visi šokā.” Diskusija turpinājās, un, atbildot uz tvītu par to, ka homoseksuāli cilvēki “bēg uz ārzemēm, kur homofobija nav norma”, Priede rakstīja: “Paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība.”

Priedes izteikumi izpelnījās nosodījumu un kritiku, arī starp Vienotības biedriem. Pēc tam Priede savus tvītus izdzēsa.

Vēlāk Priede izsūtīja partijas biedriem vēstuli, kurā apgalvoja, ka viņas izteikumi pārprasti. Viņa atvainojās tiem, kas izteikumus pārprata, un arī atsauca sevi no darba partijas valdē. Uz to brīdi līdzšinējās Vienotības valdes pilnvaru termiņš gan bija beidzies, un 6. decembrī tika ievēlēta jauna partijas valde, kurā uz darbu Priede nekandidēja.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas