Par Augstākās Tiesas priekšsēdētāju virza Ivaru Bičkoviču

0 komentāri

Tiesneši šodien lēma par to, kuram būtu jāieņem tieslietu sistēmā ietekmīgais Augstākās tiesas priekšsēdētāja amats. Tam bija pieteikti divi kandidāti – pašreizējais Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un Administratīvo lietu departamenta tiesnesis Andris Guļāns. 

Augstākās tiesas plēnumam lēmuma pieņemšanai vajadzēja nepilnas četras stundas. Abiem kandidātiem no tribīnes nācās skaidrot, kādēļ balsis būtu jāatdod tieši par viņiem. Līdzšinējais priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs bija sagatavojis speciālu atskaiti par paveikto un plānoto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Otrs kandidāts Andris Guļāns aicināja balsot pret stagnāciju.

Debatēs tika runāts par dažādām Temīdas problēmām – sākot garajiem tiesu procesiem un ticību tiesu varai un beidzot ar pašattīrīšanos un maksātnespējas shēmām. Pirms aizklātā balsojuma atmosfēra bija sakāpināta.

Lielo viedokļu dažādību atspoguļoja arī balsojums. 23 balsis vismaz 21 nepieciešamās vietā, – tādu tiesnešu atbalstu pārvēlēšanai otrajam termiņam ieguva Bičkovičs. Par Guļānu balsoja 15 tiesneši. Rezultātā plēnums ierosināja Saeimai par Augstākās tiesas priekšsēdētāju apstiprināt Bičkoviču.

Tikai divas balsis, kas pavēra ceļu uz pārvēlēšanu, Bičkoviču nedara bažīgu. Matemātiskajai skaitļošanai vietas šeit neesot.

Tikmēr Guļāns prognozēja, ka ar minimālu pārsvaru gūtais atbalsts var sarežģīt darbu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas