Par aicinājumu iznīcināt Latviju – pusgads aiz restēm

7 komentāri

Par aizpagājušā gada martā internetā ievietoto aicinājumu pievienot Latviju Krievijai tās autoram pienākas pusgadu pavadīt aiz restēm,tā šodien noslēdzoties tiesas debatēm, paziņoja prokurore. Advokāte tikmēr uzstāja, ka tas bijis tikai joks un sods nav nepieciešams.

Maksims Koptelovs petīciju interneta vietnē Avaaz.org ievietoja 2014. gada pavasarī. Tas bija laiks, kad starptautiskās kaislības ap Krimas aneksiju un Krievijas iebrukumu Ukrainā sita augstāko vilni. Petīcijā cilvēki bija aicināti parakstīties par Latvijas pievienošanu Krievijai, un tam atradās 7000 atbalstītāju. Kad pie Koptelova durvīm pieklauvēja Drošības policija, viņš paziņoja, – tas bijis tikai joks.
Vīrietim tomēr tika izvirzīta apsūdzība par publisku aicinājumu likvidēt Latviju. Par to draud līdz pat pieciem gadiem aiz restēm. Tiesāšanās gaitā prokuratūra pieaicināja valodniekus un juristus, kuri apstiprināja – petīcija neesot bijis nekāds joks un tās publicēšana ir likumpārkāpums. Turklāt apsūdzētā īpašumā tika atrasti arī krekli un cepures ar uzrakstu ”Novorosija”, kā Krievijā dēvē separātistu sagrābtos Austrumukrainas apgabalus.
Kaut apsūdzētais iepriekš nav sodīts, prokurore Ilze Līviņa tiesā īpaši akcentēja, – viņš ir jāsoda ar reālu pusgadu ilgu cietumsodu. Ar nosacītu sodīšanu šoreiz būtu par maz.

Prokurore Ilze Līviņa:

Nosacītu sodu mēs varam piemērot tikai tad, ja tiesa ir pārliecināta, ka apsūdzētais turpmāk jaunus likumpārkāpumus neizdarīs. Šajā gadījumā, ievērojot apsūdzētā attieksmi, uzskatu, ka šāda pārliecība nav gūta.

Savukārt aizstāvības argumenti balstījās plašā vārda brīvības jēdziena interpretācijā. Advokāte Ilona Bulgakova tiesas debatēs skaidroja, ka, izveidojot petīciju, Koptelovs tikai paudis savu personisko viedokli. Tas neesot bijis aicinājums iznīcināt Latviju, bet gan tikai domubiedru aptauja. Turklāt petīcija domāta kā joks, un jokot aizliegt taču nevar.

Advokāte Ilona Bulgakova:

Aizstāvamais pauda viedokli. Fakts, ka viņš mēģināja noskaidrot citu personu viedokli konkrētajā jautājumā, vēl neliecina, ka viņš būtu aicinājis likvidēt Latvijas valstisko neatkarību.

Nākamā, visticamāk, pēdējā sēde šajā tiesas procesā ieplānota 25. februārī. Tajā apsūdzētais teiks pēdējo vārdu.

Video

7 komentāri

TOP komentāri

 • Fui!
  +5

  Fui!

  Pārāk maigs sods. Krievijā par to Putins nosūtītu spaidu darbos uz Sibīriju vai nošautu.

  11.02.2016 02:57

 • bum
  +4

  bum

  Kremļa utainais, sēdi klusu un nekvekšķli. Skaties, ka veselību nepauzē...

  10.02.2016 22:28

 • Ilva
  +3

  Ilva

  Man tik intresees kaa tiek un tiks soditi begli - izskataas ka tiem ir visuatlautiba. Piem,par nelegalu robezu parkapsanu,par zagsanu ,par izteicieniem,apvainojumiem,nekartibu celajiem ..u.tt.

  11.02.2016 11:19

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas