Par 51 tūkstoti eiro izsolē pārdota Tērvetes skola

0 komentāri

Tērvetes skola, kur savulaik skolas gaitas sāka izcilā latviešu rakstniece Anna Brigadere, šodien pārdota izsolē. Samazinoties bērnu skaitam, Tērvetes novada pašvaldība bija spiesta skolu slēgt un ēku pārdot.

Dižkoku ieskautā 19. gadsimtā celtā skolas ēka savus pēdējos audzēkņus pavadīja vēl šovasar. Taču skaudrā mūsdienu realitāte ar dzimstības mazināšanos un cilvēku aizplūšanu uz pilsētām darījusi savu.

Visā Tērvetes novadā skolas vēcuma bērnu skaits samazinājies līdz 320. Uzturēt 4 skolas nav bijis izdevīgi, tādēļ šo, kas atrodas attālāk no apdzīvotām vietām, nolemts pārdot izsolē.

Pašvaldības rīkotajā izsolē skolas ēku par 51 tūkstoti eiro iegādājās Gunārs Salmiņš. Šeit valdošā miera pārņemts, viņš vēsturisko skolas ēku plāno pārveidot par lauku viesnīciņu.

Viena tāda viņam jau ir – Vidzemē, netālu no Krimuldas. Tagad būs otra.

Pievienoto vērtību šai ēkai dot fakts, ka savulaik savas skolas gaitas te sākusi rakstniece Anna Brigadere. Viena no skolas bijušajām vadītājām Ilona Roze stāsta, ka pašvaldībai bijusi doma skolā veidot kaut līdzīgu muzejam, taču arī jaunais īpašnieks solījis, Brigaderes faktoru izmantot apmeklētāju piesaistīšanai.

Skolas ēka tiek pārņemta tajā pašā gadā, kad slēgta, tādējādi nepasliktinot tās stāvokli. Reāli pirmos apmeklētājus gan tā uzņems pēc gadiem trim, kad tiks pabeigts kapitālais remonts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas