Papildu finansējumu zinātnei pašlaik nesola

0 komentāri
Papildu finansējumu zinātnei pašlaik nesola
FOTO: LETA

 Šodien, 13.augustā pēc Latvijas Pētniecības un inovācijas stratēģiskās padomes sēdes Ministru prezidente Laimdota Straujuma norādīja, ka pašlaik papildu finansējumu zinātnei solīt nevar. 

“Visi, protams, saprot, ka finansējums šai nozarei ir mazs. Tomēr pagaidām neko solīt nevar – nākamā gada budžetu skatīs jaunā valdība. Tad arī spriedīs par iespējām palielināt vai nepalielināt finansējumu zinātnei,” norādīja Straujuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Straujuma atzina, ka Izglītības un zinātnes ministrija jaunās politikas iniciatīvās pieprasīs 45 miljonus eiro augstākajai izglītībai un zinātnei, tomēr uzsvēra, ka naudu prasīs arī citas ministrijas.

Par galvenajām prioritātēm 2015.gada budžetā Straujuma nosauca aizsardzības un veselības nozari, kur finansējuma līmenis ir krietni zemāks nekā vidēji Eiropā.

Nākamā prioritāte ir izglītība un zinātne, tomēr situācija šajā nozarē uz Eiropas fona, pēc Straujumas vārdiem, ir labāka nekā iepriekšminētajās nozarēs.

Pašlaik nevar pateikt, ka nākamā gada budžetā zinātnieki saņems pieprasīto finansējuma palielinājumu. Visi vēlējumi tiks nodoti jaunajai valdībai, kas veidos budžetu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas