Papildu finansējumu zinātnei pašlaik nesola

0 komentāri

 Šodien, 13.augustā pēc Latvijas Pētniecības un inovācijas stratēģiskās padomes sēdes Ministru prezidente Laimdota Straujuma norādīja, ka pašlaik papildu finansējumu zinātnei solīt nevar. 

“Visi, protams, saprot, ka finansējums šai nozarei ir mazs. Tomēr pagaidām neko solīt nevar – nākamā gada budžetu skatīs jaunā valdība. Tad arī spriedīs par iespējām palielināt vai nepalielināt finansējumu zinātnei,” norādīja Straujuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Straujuma atzina, ka Izglītības un zinātnes ministrija jaunās politikas iniciatīvās pieprasīs 45 miljonus eiro augstākajai izglītībai un zinātnei, tomēr uzsvēra, ka naudu prasīs arī citas ministrijas.

Par galvenajām prioritātēm 2015.gada budžetā Straujuma nosauca aizsardzības un veselības nozari, kur finansējuma līmenis ir krietni zemāks nekā vidēji Eiropā.

Nākamā prioritāte ir izglītība un zinātne, tomēr situācija šajā nozarē uz Eiropas fona, pēc Straujumas vārdiem, ir labāka nekā iepriekšminētajās nozarēs.

Pašlaik nevar pateikt, ka nākamā gada budžetā zinātnieki saņems pieprasīto finansējuma palielinājumu. Visi vēlējumi tiks nodoti jaunajai valdībai, kas veidos budžetu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas