Paņem kredītu un iekļūsti parādu verdzībā, tā dēvē saistības ar ātro kredītu iestādēm

0 komentāri

Paņem kredītu un iekļūsti parādu verdzībā – tāds ir viens no viedokļiem par tā dēvētajiem ātrajiem kredītiem.
Pretinieki saka – valsts iejaukšanās uzņēmējdarbībā ir bīstama. Šodien Saeimā pieņems izšķirošo lēmumu par strīdīgi vērtētajiem ierobežojumiem ātrajiem kredītiem.

Šobrīd vairāk nekā piektā daļa kredītņēmēju kavē aizdevuma atmaksu vairāk nekā 3 mēnešus un teju puse ātro kredītu tiek pagarināti.

Grozījumu aizstāvji uzskata, ka jaunais regulējums novērsīs situāciju, kad ātro kredītņēmēju parādsaistības “astronomiski” izaug no simts līdz tūkstoš eiro un cilvēki kļūst par parāda vergiem.

Grozījumi paredz noteikt griestus komisijas maksām; liegt ar kredītu saistītajiem izdevumiem pārsniegt paša aizdevuma summu un ierobežot nokavējuma procentu apmēru.

Tāpat plānots aizliegt kredītu izsniegšanu naktīs. Idejas pretinieki uzskata, ka ar šiem grozījumiem problēmas risinātas netiks

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas