Pamatīgam remontam gatavojas Rīgas VEF kultūras pils

0 komentāri

No šā gada rudens uz jaunu mājvietu būs jāpārceļas Rīgas VEF kultūras pils kolektīviem. Piesaistot Eiropas naudu, plānots īstenot vērienīgu ēkas renovāciju. Kopējās projekta izmaksas tiek lēstas 13 miljonu eiro apmērā. Remontu plānots pabeigt pēc 2 gadiem.

VEF Kultūras pils 1. martā svinēja 55 gadu jubileju, savukārt kopš tās būvniecības sākšanas pagājuši jau 60 gadi. Kopš pils atklāšanas tajā ne reizi nav bijis kapitālais remonts.

Iestādes vadītāja stāsta, ka kritiskā stāvoklī ir ļoti daudzi ēkas mezgli, sākot jau ar jumtu.

Pērn rudenī Rīgas dome pieņēma lēmumu pils remontu beidzot sākt, tam piesaistot arī Eiropas naudu. No kopējām 13 miljonu eiro izmaksām, Eiropas fondi segtu pusi. Tiesa gan vēl jāsagaida, kad valdība akceptēs jaunā plānošanas perioda fondu apguves kārtību.

VEF pils paspārnē darbojas kopumā 45 kolektīvi. Tiem, kam mēģinājuma telpas atrodas pašā pilī,   maijā būs jāpārceļas. Pilnīgas skaidrības, kur tos izmitinās, gan pagaidām nav.

Jāpiebilst, ka VEF kultūras pils iekļauta aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tāpēc ēkas renovācijas laikā plānots saglabāt un restaurēt visus tās oriģinālos elementus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas