Pagājušajā gadā noziedzības līmenis Latvijā palielinājies par 1,9%

0 komentāri

Ēriks Kalnmeiers šodien prokuroru sanāksmē bija spiests atzīt, ka pagājušajā gadā noziedzības līmenis Latvijā nedaudz paaugstinājies. Viņš uzsvēra, ka īpaša uzmanība jāpievērš tieši ekonomiskajiem noziegumiem, jo joprojām trūkst resursu to izmeklēšanai.

Pagājušajā gadā par 1,9% jeb 916 gadījumiem palielinājies Latvijā fiksēto noziegumu skaits. Tomēr šāds pieaugums kopumā vērtējams kā neliels un samērīgs, jo vairākus gadus pirms tam noziedzības līmenis krities. Tā, savā uzrunā prokuroru gada sanāksmē norādīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Tikmēr premjerministre Laimdota Straujuma aicināja vairāk uzmanības pievērst tieši ekonomisko noziegumu izmeklēšanai.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers gan aizrādīja, ka joprojām trūkst reāla atbalsta šādu noziegumu izmeklēšanai, piemēram, papildu štata vietas Finanšu policijai valdība šogad atteikusies piešķirt.

Kalnmeiers uzsvēra, ka ieguldījumi šādu noziegumu izmeklēšanā atmaksātos. Piemēram, pagājušogad iesaldēti 80 miljoni noziedzīgi iegūtu līdzekļu, kas ir piecreiz vairāk nekā gadu iepriekš, bet lielākajā atklātajā naudas atmazgāšanas shēmā bijuši 660 dalībnieki.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas