Pagājušajā diennaktī Latviju centies šķērsot rekordliels nelegālo imigrantu skaits

0 komentāri
Pagājušajā diennaktī Latviju centies šķērsot rekordliels nelegālo imigrantu skaits
FOTO: LETA

Trešdien, 22. jūlijā, robežsargi par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizturēja 23 nelegālos imigrantus un 7 pārvadātājus. Tas ir lielākais aizturēto nelikumīgo robežšķērsotāju skaits vienas diennakts laikā.

Viļakas pārvaldes apsargājamajā iecirknī aptuveni 2 km attālumā no Valsts robežas tika aizturēti septiņi Afganistānas un pieci Latvijas pilsoņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Robežsargu norīkojums Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas apsargājamajā iecirknī atklāja nelikumīgas robežšķērsošanas pazīmes. Nekavējoties tika ieviests ārkārtas situācijas plāns un tika uzsākta robežpārkāpēju meklēšana, iesaistot papildspēkus, kā arī 7 dienesta suņus un Aviācijas pārvaldes helikopteri.

Pēc 5 km pēdu dzīšanas, mežā tika pamanītas un aizturētas 7 personas. Paralēli Šķilbēnu pagasta Tribunovas ciema apkaimē tika aizturēti divi Latvijas pilsoņi, kuri atzina, ka ir veduši personu grupu pāri valsts robežai. Neilgi pēc tam par iespējamo minēto afgāņu pārvietošanu tika aizturēti vēl trīs Latvijas pilsoņi.

Pēc aizturēšanas Afganistānas pilsoņi pieprasīja patvērumu Latvijā. Uzsākts kriminālprocess un tiek veiktas tālākās procesuālās darbības.

Ludzas pārvaldes apsargājamajā iecirknī aptuveni 3 km attālumā no Valsts robežas tika aizturēti astoņi Vjetnamas pilsoņi un viens Krievijas Federācijas Čečenijas Republikas pilsonis.

Briģu pagasta ciemā Noviki pamanīja slēpjamies aziātiskas izcelsmes aizdomīgas personas, par ko ziņoja savai nodaļai. Nekavējoties tika uzsākta personu meklēšana, iesaistot piecus dienesta suņus un robežsardzes helikopteri. Viena vjetnamiete tika aizturēta uzreiz, jo atpalika no bēgošās grupas, bet pārējie septiņi un viens pārvadātājs tika aizturēti pēc 2 stundu vajāšanas. Uzsākts kriminālprocess un tiek veiktas tālākās procesuālās darbības.

Daugavpils pārvaldes apsargājamajā iecirknī aptuveni 2 km attālumā no Valsts robežas tika aizturēti astoņi Vjetnamas pilsoņi un viens Krievijas pilsonis.

Šķaunes robežapsardzības nodaļā sakarā ar nelikumīgu robežšķērsošanu tika izsludināts signāls Robežpārkāpējs, iesaistot papildspēkus, četrus dienesta suņus un Aviācijas pārvaldes gaisa kuģi.

Jau pēc 20 minūtes tika aizturēti pirmie pieci robežpārkāpēji – Vjetnamas pilsoņi. Pēc divu stundu vajāšanas un pēdu dzīšanas tika aizturēti vēl pieci vjetnamieši un viens pārvadātājs – Krievijas pilsonis.

Minētais pārvadātājs Latvijā bija ieceļojis no Igaunijas un pārvietojās ar Igaunijā reģistrētu automašīnu Hyndai.

Kopā Latvijā šogad aizturēti 222 nelegālie imigranti (no tiem 144 Vjetnama, 20 Afganistāna, 12 Krievija u.c.) 198 uz “zaļās robežas” un 44 viņu pārvadātāji.

Salīdzinājumam visā 2014.gadā tika aizturēti 139 nelegālie imigranti un 19 pārvadātāji.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas