Opozīcija deputātiem pārmet pakļaušanos banku lobijam

0 komentāri

Garš un grumbuļains bijis maksātnespējas likuma grozījumu ceļš, taču šodien tam beidzot pienācis gals. Saeima lēmusi tomēr atcelt pirms vēlēšanām doto solījumu par noliktajām atslēgām, tā vietā kredītņēmējiem atstājot izvēles iespēju. Opozīcijas deputāti nelaida garām iespēju kaunināt savus kolēģus.

Šīs dienas balsojums par noliktajām atslēgām nebija pārsteigums, jo koalīcija jau publiski bija paudusi savu pēkšņo domu maiņu. Vēl pirms vēlēšanām deputāti lēma atvieglot grūtībās nonākušo kredītņēmēju saistību dzēšanu, ļaujot viņiem ar banku norēķināties, vienkārši atdodot īpašumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēlēšanas pagāja, bankas piedraudēja, ka kredītus dos tikai tiem, kam trešdaļa summas jau sakrāta, un koalīcija bija gatava piekāpties – noliktās atslēgas padarīt par izvēles iespēju.

Zinādami, ka balsojumu nespēs ietekmēt, opozīcijas deputāti tomēr nelaida garām iespēju kolēģus par to kaunināt.

Elksniņš un Zariņš tribīnē kāpa pie katras iespējas, arī – lai izteiktu līdzjūtību juridiskās komisijas vadītājam Gaidim Bērziņam, kuram tagad esot jālaipo. Iepriekš viņš bija starp kvēlākajiem idejas aizstāvjiem. Kritiku Bērziņš nespēja atspēkot, tā vietā centās pajokot. 

Lai nu kā, Saeima šodien lēma, ka no 1. marta, dodoties uz banku, cilvēks saņems divus kredīta piedāvājumus – vienu lētāku, kurā grūtību gadījumā tomēr būs jāatmaksā visa nauda, otru – dārgāku, ar iespēju nolikt atslēgas.

Savu apmierinātību ar Saeimas domu maiņu jau šodien neslēpa bankas, uzreiz paziņojot, ka kredītu pieejamība atkal varētu uzlaboties.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas