Oficiāli! Mobilo sakaru operatori drīkstēs izsekot Latvijas iedzīvotāju atrašanās vietu

0 komentāri

Mobilo sakaru operatori Ārlietu ministrijas uzdevumā drīkstēs apstrādāt iedzīvotāju atrašanās vietas datus bez viņu piekrišanas.

Šādas likuma izmaiņas pieņemtas, lai sakaru operatori varētu nosūtīt Ārlietu ministrijas sagatavotas īsziņas Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs par rīcību krīzes situācijā, ja viņiem draud briesmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Likuma labojumu nepieciešamību izgaismoja pērn novembrī notikušie Parīzes terora akti. Toreiz pēc Ārlietu ministrijas aicinājuma mobilo telefonu operatori apstrādāja savu klientu atrašanās vietas datus bez viņu piekrišanas, lai tos, kuri atrodas Parīzes tuvumā, aicinātu sazināties ar vēstniecību.

Taču tādējādi tika pārkāpts likums.

Datu valsts inspekcija mobilo sakaru operatoriem ir pieprasījusi sniegt paskaidrojumus. Tomēr patlaban zināms vien tas, ka atbilde saņemta no viena operatora, un šonedēļ notikušais pārrunāts ar Ārlietu ministrijas pārstāvjiem.

Nekādus plašākus komentārus par šīs lietas izmeklēšanu Datu valsts inspekcija pagaidām tā arī nav sniegusi.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas