Oficiāli apstiprina, ka personas kodos vairs neparādīsies dzimšanas dati

12 komentāri
Oficiāli apstiprina, ka personas kodos vairs neparādīsies dzimšanas dati
FOTO: LETA

Šodien Saeimā atbalstīts priekšlikums no 2017. gada sākt iedzīvotājiem piešķiramo personas kodu reformu. Turpmāk personu kodos vairs neparādīsies informācija par dzimšanas datumu.

Personas kodu piešķirs Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, un tas tiks veidots no vienpadsmit cipariem. Personas koda pirmie cipari būs 32, bet pārējie cipari būs automātiski sistēmas ģenerētie nejaušie cipari no 0 līdz 9. Pirmie seši cipari no pārējiem pieciem cipariem var tikt atdalīti ar defisi jeb savienojuma zīmi. Pēdējie pieci cipari nesniegs tiešas ziņas par fizisko personu, bet tikai palīdzēs viņu identificēt.

Likumprojekts paredz papildināt likuma pārejas noteikumus ar jaunu punktu, kurā noteikts, ka persona, kurai jau piešķirts personas kods ar dzimšanas datiem, sākot ar 2017. gada 1. janvāri, vienu reizi brīvprātīgi varēs lūgt piešķirt jaunu personas kodu bez dzimšanas datuma norādīšanas. Par iesnieguma iesniegšanu personas koda maiņai valsts nodeva netiks noteikta.

Likumprojekts papildus paredz Iedzīvotāju reģistrā iekļaut informāciju par ārvalstīs piešķirto identifikācijas numuru, ja personai tāds ir, kas norādīts personu apliecinošā dokumentā vai atbilstošas iestādes izsniegtā dokumentā, kas ļauj personai uzturēties ārvalstī, tādējādi ļaujot precīzāk identificēt personu informācijas apmaiņā ar ārvalstu institūcijām.

Lai atvieglotu slogu vecākiem, likumprojekts arī paredz iespēju saņemt izziņu par personas deklarēto dzīvesvietu personām vecumā no 15 līdz 18 gadiem, piemēram, iestājoties izglītības iestādēs, kā arī dažādu atvieglojumu vai priekšrocību saņemšanai.

Tāpat tiks izveidots bezmaksas e-pakalpojums Iepriekšējā un piešķirtā jaunā personas koda salīdzināšana. Datu saņēmēji, piemēram, zvērināti notāri, aplūkojot datus Iedzīvotāju reģistrā, pēc personas koda ievadīšanas saņems informāciju par jauno personas kodu. Šaubu gadījumā būs iespēja izmantot e-pakalpojumu personas koda salīdzināšanai. Tādējādi tiks nodrošināta iespēja pēc aktuālā personas koda saņemt informāciju par personas iepriekšējo personas kodu.

12 komentāri

TOP komentāri

 • c3tss
  +7

  c3tss

  Un kā tad paliks ar dokumentu pārbaudi par vecuma apliecinājumu. Klubā, veikalā iepērkoties vai ceļojot , piemēram, uz ASV?!

  19.11.2015 20:40

 • MrDragon
  +5

  MrDragon

  Vot tas ir skaisti!Vot tas ir labi! Beidzot jutīšos drošs :D Tagad es būšu Nr 36+automātiski ģenerēts hvz kas :D Da kam tas fufels ir vajadzīgs?! Tiko esi ieslēdzis telefonu, iespraudis neta kabeli, tā viss visiem jau ir zinām :D nu ok, ne visiem bet tiem kam vajag vai ļoti gribās :P Kārtējais valsts bizness, jo par p.k. maiņu drošvien atkal būs jāmaksā :)

  19.11.2015 20:41

 • essss
  +3

  essss

  fui tad nu gan kartejo reizi kkadas mulkibas izdoma tie krutie saeime sedosie idioti vienvard sakot.....

  19.11.2015 20:23

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas