Nupat sākusies Latvijas simtgades filmu pieteikumu izvērtēšana

0 komentāri

Pēc četriem gadiem svinēsim Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi. Iecerēts svētkus atzīmēt ar  dažādiem pasākumiem visa gada garumā un viena no dāvanām svētkos būs jaunas latviešu kino filmas. Nupat sākusies filmu pieteikumu izvērtēšana, ko veic  īpaši izveidota žūrija.

Ekspertu komisijai, kas izlems, kuri projekti no uzmetuma uz papīra pārtaps skatāmā filmā, būs jāizvērtē 30 pieteikumi, no kuriem tālākai attīstīšanai tiks izvēlēti 12.

Konkursā pārstāvēts teju viss latviešu kino zieds – pieteikušies tādi pazīstami, kino vidē atzīti profesionāļi kā Juris Kursietis,  Andris Gauja,  Viesturs Kairišs, Dāvis Sīmanis un citi.

Žūrija uz pieteikumiem skatās optimistiski – īpaši tāpēc, ka pēdējo gadu latviešu kino kļuvis arvien labāks.

Žūrijas sastāvā ir arī “Emmy” balvas laureāte, Losandželosā dzīvojošā latviešu izcelsmes komponiste Lolita Ritmanis. Vērtējot filmas, viņa uz tām palūkosies arī no Holivudas viedokļa, lai novērtētu, kā tām veiksies arī uz pasaules kino ekrāniem.

Starp projektiem visplašāk pārstāvētas vēsturiskās filmas un literatūras ekranizācijas, bet vismazāk domāts par jauniešu auditoriju. Lai gan iecerēts radīt vismaz sešas filmas, tam pašlaik paredzēti tikai 2 miljoni eiro, bet nepieciešami vismaz 8 miljoni.

Komisija pieteikumus vērtēs līdz novembrim un izvēlētajiem 12 projektiem būs dots gads, lai izveidotu filmas reklāmas rullīšus. Vērtējot tos, tiks nolemts, kuras ieceres pārtaps sešās filmās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas